Zapowiedź 1. kolejki IV ligi

6 sierpnia 2022, 14:00 | Autor:

W cieniu rywalizacji na wyższych szczeblach rozgrywek, już dziś swoje zmagania zainauguruje łódzka IV liga. Najbliższy sezon zapowiada się bardzo interesująco, a o awans walczyć może kilka zespołów, w tym oczywiście rezerwy Widzewa Łódź. Postanowiliśmy więc podejść do tematu szerzej – i dokładnie opisać każdą kolejkę.

Większość spotkań premierowej serii gier odbędzie się już dzisiaj. O tej samej porze – czyli o godzinie 18:00 – do gry wejdą chyba trzej główni faworyci w walce o awans. GKS Bełchatów podejmie nieobliczalną ekipę Skalnika Sulejów, RKS Radomsko pojedzie na trudny teren do Zduńskiej Woli, gdzie zmierzy się z tamtejszą Pogonią, a widzewiacy zagrają oczywiście z beniaminkiem, WKS 1957 Wieluń. W sobotę obejrzeć mieliśmy jednego ze spadkowiczów, KS Kutno. Zespół Krzysztofa Kamińskiego miał wybrać się do Zgierza, żeby stawić czoła Borucie, ale z powodu zalanego boiska pojedynek ten został w ostatnim momencie odwołany.

W IV lidze jest aż sześciu beniaminków (zaliczamy do tego grona GKS), a czterech z nich też zobaczymy w akcji dzisiaj. Oprócz bełchatowian i wielunian, Jutrzenka Drzewce, na swoim stadionie w Lipcach Reymontowskich, podejmować będzie Zryw Wygoda. U siebie zagra także Stal Niewiadów, która, w pierwszym meczu, zechce urwać punkty LKS Kwiatkowice. W dwóch innych sobotnich starciach, Zjednoczeni Stryków zagrają z Włókniarzem Zelów, a, mająca duże aspiracje Polonia Piotrków Trybunalski, zmierzy się z Omegą Kleszczów.

Kolejka zakończy się w niedzielę. Najpierw, w Buczku, szósta drużyna poprzedniego sezonu, Orkan, rywalizować będzie z rewelacyjnym beniaminkiem z AKS SMS Łódź. Następnie, inny z nowicjuszy, wracająca na ten poziom po krótkiej przerwie Ceramika Opoczno, pokusi się o zapunktowanie w potyczce ze spadkowiczem z III ligi, czyli Sokołem Aleksandrów Łódzki.

Mecze 1. kolejki IV ligi:

sobota, 6 sierpnia

Jutrzenka Drzewce – Zryw Wygoda, godz. 15:00
Zjednoczeni Stryków – Włókniarz Zelów, godz. 15:00
Polonia Piotrków Trybunalski – Omega Kleszczów, godz. 17:00
Stal Niewiadów – LKS Kwiatkowice, godz. 17:00
GKS Bełchatów – Skalnik Sulejów, godz. 18:00
Pogoń Zduńska Wola – RKS Radomsko, godz. 18:00
WKS 1957 Wieluń – Widzew II Łódź, godz. 18:00

niedziela, 7 sierpnia

Orkan Buczek – AKS SMS Łódź, godz. 16:00
Ceramika Opoczno – Sokół Aleksandrów Łódzki, godz. 17:00

termin do ustalenia

Boruta Zgierz – KS Kutno

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x