Kolejna wysoka wygrana rezerw

16 września 2018, 09:49 | Autor:

W sobotnie popołudnie drugi garnitur Widzewa udał się do Głowna, gdzie rozegrał mecz 6. kolejki łódzkiej okręgówki. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego, przy dużym wsparciu starszych kolegów, pokonali tamtejszą Stal 6:2.

Tym razem szkoleniowiec rezerw miał do dyspozycji aż ośmiu zawodników z szerokiej kadry pierwszego zespołu. W Głownie zagrali Grzegorz Gibki, Robert Demjan, Kacper Falon, Daniel Mąka, Marcin Pieńkowski, Marcin Pigiel, Daniel Świderski i Marek Zuziak.

Na pierwszą bramkę czekać trzeba było do 18. minuty. Bokiem boiska popędzili widzewiacy, po czym jeden z nich pokusił się o dogranie na piąty metr. Obecny był tam Kamil Owczarczyk, który pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy i otworzył wynik spotkania. Dziesięć minut później było już 2:0. W podobnej sytuacji co Owczarczyk, znalazł się Robert Demjan. Napastnik wykorzystał dogranie jednego z kolegów i podwyższył rezultat. Słowak dorzucił jeszcze jedno trafienie na kilka chwil przed przerwą i łodzianie na przerwę zeszli z trzybramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron gra się trochę uspokoiła. W 55. minucie, po przewinieniu jednego z głownian we własnym polu karnym, sędzia wskazał na „jedenastkę”. Pewnym egzekutorem rzutu karnego stał się Daniel Mąka. Ten sam zawodnik, kilkanaście minut później, asystował przy kolejnym golu widzewiaków. Pomocnik podał piłkę do Daniela Świderskiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali. „Świder” wygrał ten pojedynek, a goście cieszyli się z piątej bramki.

W dalszej części spotkania, z dobrej strony chcieli się pokazać zawodnicy Stali. Gospodarze w ciągu sześciu minut zdołali strzelić dwie bramki, jednak na nic więcej nie było ich już stać. Na chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry, wynik na 6:2 ustalił Świderski.

Rezerwy, z kompletem punktów, w dalszym ciągu znajdują się na pozycji wicelidera tabeli. Ustępują drugiej drużynie ŁKS tylko gorszym bilansem bramkowym. Za tydzień widzewiaków czeka domowe spotkanie z Włókniarzem Konstantynów Łódzki. Mecz odbędzie się w niedzielę, 23 września, na Łodziance.

Stal Głowno – Widzew II Łódź 2:6 (0:3)
18′ Owczarczyk, 28′, 41′ Demjan, 55′ (k) Mąka, 68′, 88′ Świderski

Gibki – Pigiel (70′ Wawrzeniak), Cieślak, Sieroń, Zuziak (60′ Drążczyk) – Mąka (75′ Niemiec), Owczarczyk, Falon, Pieńkowski (70′ Stankiewicz) – Świderski, Demjan (75′ Nowicki)