Podsumowanie 10. kolejki II ligi

16 września 2018, 17:55 | Autor:

Przed chwilą zakończyła się 10. kolejka II ligi. Zwycięską passę kontynuują dwie prowadzące w tabeli drużyny. Liderująca Olimpia Grudziądz odniosła trzecią wygraną z rzędu, zaś goniący ich widzewiacy – drugą. Punkty straciły za to drużyny z następnych miejsc – Radomiak Radom, GKS Bełchatów i Siarka Tarnobrzeg.

Piłkarze z Grudziądza pojechali na mecz ze znajdującym się w strefie spadkowej Rozwojem Katowice w roli faworyta. Pierwszą bramkę strzelili jednak gospodarze, gdy wynik w 21. minucie otworzył Michał Płonka. Olimpia szybko doprowadziła do wyrównania, za sprawą uderzenia zza pola karnego Piotra Witasika i do przerwy utrzymywał się remis. W drugiej połowie obie drużyny miały swoje okazje, ale nie potrafiły ich wykorzystać. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów, w 89. minucie gola na wagę zwycięstwa i zachowania pozycji lidera zdobył Mateusz Marzec.

Mimo straty punktów, trzecie miejsce w tabeli wciąż zajmuje Radomiak Radom. Podopieczni Dariusza Banasika grali w sobotę na wyjeździe z ROW Rybnik i gdy w 80. minucie meczu prowadzili 2:0, nic nie zapowiadało braku wygranej. Najpierw jednak Michał Rostkowski, a później, już w doliczonym czasie gry Kamil Spratek, uratowali gospodarzom remis 2:2. Tyle samo punktów co Radomiak, ma Elana Toruń. Torunianie bez najmniejszych problemów pokonali 3:0 Pogoń Siedlce, a kolejna bramkę w tym sezonie zdobył Filip Kozłowski. Zespół Rafała Góraka w środę czeka jeszcze zaległy mecz w Stargardzie i jeżeli go wygrają, to zrównają się dorobkiem z Widzewem.

Wyjazdowe porażki odnieśli dobrze spisujący się w lidze GKS Bełchatów i Siarka Tarnobrzeg. Ci pierwsi przegrali na wyjeździe ze Zniczem Pruszków 0:1, zaś tarnobrzeżanie rozgromieni zostali przez Resovię 0:3. Po bardzo słabym początku sezonu, rzeszowianie radzą sobie coraz lepiej i obecnie w tabeli zajmują 10. miejsce. Passę przegranych przełamał też Górnik Łęczna, który wygrał 2:1 ze znajdującą się na samym końcu ligi Olimpią Elbląg.

Po wtorkowym remisie ze Zniczem, teraz również Ruch Chorzów podzielił się punktami z rywalem. W wyjazdowym meczu ze Stalą Stalowa Wola, to gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie, ale „Niebiescy”, za sprawą Artura Balickiego, za każdym razem byli w stanie doprowadzić do wyrównania. Dla 18-letniego piłkarza Ruchu były to trafienia numer pięć i sześć w bieżących rozgrywkach i w tabeli strzelców prowadzi on wraz z Adrianem Paluchowskim i Patrykiem Szyszem.

W jedynym niedzielnym spotkaniu 10. kolejki, Skra Częstochowa dość niespodziewanie pokonała na wyjeździe Gryfa Wejherowo 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył na początku drugiej połowy Michał Kieca. Choć częstochowianie nadal znajdują się w strefie spadkowej, złapali wiatr w żagle. W czterech ostatnich meczach, trzy razy triumfowali.

Wyniki 10. kolejki II ligi:

sobota, 15 września

Elana Toruń – Pogoń Siedlce 3:0 (Kryszak, Kozłowski, Andrzejewski)
Rozwój Katowice – Olimpia Grudziądz 1:2 (Płonka – Witasik, Marzec)
Resovia – Siarka Tarnobrzeg 3:0 (Antonik, Pyrdek x2)
Stal Stalowa Wola – Ruch Chorzów 2:2 (Dziubiński, Janiszewski – Balicki x2)
ROW Rybnik – Radomiak Radom 2:2 (Rostkowski, Spratek – Mikita, Makowski)
Górnik Łęczna – Olimpia Elbląg 2:1 (Szysz, Wojciechowski – Kołosow)
Znicz Pruszków – GKS Bełchatów 1:0 (Smoliński)
Widzew Łódź – Błękitni Stargard 4:2 (Gutowski, Mihaljević x2, Michalski – Orłowski, Baranowski)