Raport wypożyczonych: bramki Millera i Przybylskiego

17 września 2018, 10:02 | Autor:

Po bezbarwnym występie w zeszłym tygodniu, tym razem Michał Miller spisał się o wiele lepiej. Napastnik zdobył bramkę, która była jego trzecim trafieniem w nowych barwach. Pierwszego od ponad miesiąca gola na Wyspach Owczych strzelił też Michał Przybylski.

Miller rozpoczął mecz Sokoła Aleksandrów Łódzki z Olimpią Zambrów w wyjściowym składzie. Pierwszy raz bramkarza mógł pokonać już po pół godzinie gry, ale jego uderzenie minęło słupek bramki gości. Napastnik odrobił to z nawiązką w drugiej połowie. 27-latek przejął piłkę po stracie zambrowian, pognał z nią przez całą połowę, minął trzech obrońców oraz bramkarza i trafił do siatki. Później asystował on jeszcze przy bramce Aleksandra Ślęzaka na 4:1, która ustaliła wynik spotkania. Miller przebywał na boisku przez 84 minuty.

Po przerwie reprezentacyjnej, do gry wróciła liga farerska. W niedzielne popołudnie, B36 Przybylskiego toczyło wyjazdowy bój z 07 Vestur. Podobnie jak we wszystkich dotychczasowych ligowych spotkaniach, 21-latek znów znalazł się w pierwszej jedenastce. Tym razem udało mu się jednak przerwać trwającą od ponad miesiąca strzelecką niemoc. Przybylski otworzył wynik meczu w 53. minucie, a jego klub ostatecznie zwyciężył 3:1. Napastnik zagrał w pełnym wymiarze czasowym.

Dwa mecze w ostatnim czasie rozegrali piłkarze KS Kutno, bowiem IV liga toczyła swoje boje także w środę. Pierwszego spotkania z pewnością nie zaliczą do udanych – na własnym boisku przegrali z Pelikanem II Łowicz 1:2. Debiut w bramce kutnian zaliczył w nim Konrad Reszka, zaś w polu wystąpił jeszcze komplet pięciu pozostałych widzewiaków. Żaden z nich nie grał jednak przez 90 minut, a Adrian Kralkowski doznał kontuzji, która wykluczyła go z udziału w następnej kolejce.

O wiele lepiej było w sobotę. Zespół trenera Dominika Tomczaka wywiózł z Byczyny trzy punkty, po zwycięstwie 1:0 nad Nerem Poddębice. Mecz ten był jednak bardzo pechowy dla Reszki, który znów zaczął w wyjściowej jedenastce, ale z powodu urazu musiał opuścić boisko po niespełna 70 minutach. Na razie nie wiadomo, jak poważny to uraz. W pełnym wymiarze czasowym wystąpił Kamil Wielgus, krócej grali Artur Amroziński i Grzegorz Brochocki, a na boisku w ogóle nie pojawili się Krystian Marcioch i kontuzjowany Kralkowski.

Kolejne wysokie zwycięstwo odniosła w niedzielę Jutrzenka Warta. Trzecia drużyna sieradzkiej okręgówki pokonała na wyjeździe LKS Masłowice 5:1. Kacper Pipczyński znów wyszedł w pierwszym składzie i zaliczył asystę przy pierwszej bramce gości. Wypożyczony z Widzewa piłkarz zszedł z boiska w 69. minucie.

Raport wypożyczonych (12-16 września):