Kolejne zwycięstwo juniorów starszych

9 kwietnia 2016, 18:46 | Autor:

Widzew1997_1998

W trzecim wiosennym ligowym meczu juniorów starszych Widzewa, podopieczni Sławomira Kraski, walczący o awans do Centralnej Ligi Juniorów pokonali AKS SMS Łódź 3:1. Bramki dla łodzian zdobyli Marcin Pieńkowski, Adrian Kralkowski i Mazurek.

Pierwsze minuty spotkania, to chaotyczna gra z obu stron. Mimo to, łodzianie po kilkunastu minutach gry objęli prowadzenie. Michał Choroś długim wykopem uruchomił Pieńkowskiego, który wykorzystał nieporozumienie obrońcy i bramkarza gości, uderzając piłkę do pustej bramki. Po strzelonym golu Widzew stwarzał sobie kolejne bramkowe sytuacje. Niestety jeszcze przed przerwą, bardzo dobrym uderzeniem z rzutu wolnego popisał się jeden z graczy SMS-u i Choroś musiał wyjmować piłkę z siatki.

Druga połowa rozpoczęła się niemal idealnie dla młodych widzewiaków, gdyż  Kralkowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie, a czerwoną kartkę otrzymał piłkarz gości. Po tych zdarzeniach czerwono-biało-czerwoni w pełni kontrolowali przebieg gry, co rusz stwarzając kolejne bramkowe sytuacje. Jedną z nich udało się wykorzystać Mazurkowi, który wykorzystał dobre podanie od Kamila Wielgusa.

Dzięki zdobytym trzem punktom juniorzy Widzewa objęli prowadzenie w tabeli, gdyż Ceramika Opoczno pauzowała w tej serii gier.

Widzew Łódź  – AKS SMS Łódź 3:1 (1:1)