Kolejny pierwszoligowiec gra dalej w PP

3 listopada 2020, 14:20 | Autor:

Kolejne dwa mecze 1/16 finału Pucharu Polski rozegrane zostały w poniedziałek i wtorek. Dość niespodziewanie, sporo emocji przyniosło starcie Znicza Pruszków z Lechem Poznań. Problemów z awansem do kolejnej rundy nie miał za to świetnie spisujący się również w I lidze Górnik Łęczna.

Choć „Kolejorz” przystąpił do poniedziałkowego spotkania w rezerwowym składzie, to i tak był murowanym faworytem. Wynik bardzo szybko otworzył Mohammad Awwad, ale jeszcze przed przerwą wyrównał Maciej Wichtowski. W drugiej połowie dwie bramki dla gości zdobył Dani Ramirez, lecz Znicz się nie poddawał – niedługo później kontaktowego gola strzelił Jakub Zagórski. Na nic więcej jednak piłkarzy z Mazowsza nie było już stać.

Dzisiaj przed szansą awansu do kolejnej fazy rozgrywek stanął z kolei Górnik. Podopieczni Kamila Kieresia mierzyli się na wyjeździe z trzecioligową Ślęzą Wrocław, ale długo nie byli w stanie znaleźć sposobu na defensywę gospodarzy. Udało się to dopiero w 64. minucie Bartoszowi Śpiączce, który… dopiero chwilę wcześniej pojawił się na murawie. Wynik niedługo później ustalił Przemysław Banaszak.

Grę w 1/8 finału Pucharu Polski zapewniły sobie już zatem trzy kluby z I ligi: ŁKS Łódź, Radomiak Radom i właśnie Górnik. Jutro poznamy kolejne dwa, bo GKS Jastrzębie rywalizować będzie z Puszczą Niepołomice, a Arka Gdynia z Koroną Kielce. Na możliwość rozegrania swojego spotkania czeka z kolei Widzew Łódź.

Mecze 1/16 finału Pucharu Polski:

piątek, 30 października

Garbarnia Kraków – Chojniczanka Chojnice 1:3 pd. (Kuczak – Skrzypczak, Mikołajczak, Górecki s.)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski – Górnik Zabrze 2:3 (Trochim, Zaklika – Evangelou, Wiśniewski, Manneh)
Sokół Ostróda – Warta Poznań 1:3 pd. (Wolny – Trałka, Kuzimski x2)
Termalica Nieciecza – Raków Częstochowa 0:2 (Gutkovskis, Lopez)