Komunikat klubu nt. „działań zaradczych”

30 kwietnia 2019, 12:02 | Autor:

Tak jak już pisaliśmy, władze Widzewa podjęły dziś decyzję o rozwiązaniu umowy z odpowiedzialnym za przygotowanie motoryczne Michałem Chmielewskim, a także przesunięciem sześciu piłkarzy do rezerw. 

Poniżej prezentujemy komunikat klubu na ten temat, który ukazał się na widzew.com:

Zarząd Widzewa Łódź zaniepokojony niezadowalającymi wynikami osiąganymi przez pierwszy zespół postanowił wspólnie ze sztabem szkoleniowym podjąć natychmiastowe działania zaradcze.

Do końca rozgrywek II ligi pozostały trzy kolejki i nadal wszystko zależy od nas, dlatego wszystkie wysiłki w klubie skupione są na skutecznej walce o awans. Stanowczo podkreślamy, że jakiekolwiek komentarze sugerujące brak zainteresowania zarządu Widzewa bądź piłkarzy promocją do wyższej klasy rozgrywkowej są absolutnie nieuzasadnione. Podczas spotkania z pierwszym zespołem zarząd poinformował o podjętych wspólnie ze sztabem szkoleniowym decyzjach.

W związku z wypracowaniem innej koncepcji przygotowania fizycznego drużyny do pozostałych wiosennych spotkań oraz nowego sezonu zarząd rozwiązał umowę z trenerem odpowiedzialnym za ten aspekt działań Michałem Chmielewskim.

Zarząd nałożył też karę finansową na pierwszą drużynę w związku z niezadowalającą postawą sportową.

By zintensyfikować przygotowania do meczu z Ruchem Chorzów już dziś postanowiono wytypować 22-osobową kadrę meczową. 6 zawodników: Mikołaj Gibas, Daniel Świderski, Filip Mihaljevic, Kacper Falon, Marek Zuziak i Marcin Pieńkowski tymczasowo zostało przesuniętych do rezerw, ale mają pozostawać w pełnej gotowości.

Podjęto również decyzję o ograniczeniu do niezbędnego minimum wszelkiej aktywności medialnej zawodników pierwszego zespołu Widzewa. Przedstawicieli mediów przepraszamy za utrudnienia, ale jednocześnie liczymy na zrozumienie sytuacji, w której nadrzędnym celem jest koncentracja na walce o awans.

W myśl hasła „Razem Tworzymy Siłę” apelujemy do całego widzewskiego środowiska o wsparcie dla drużyny na finiszu walki o awans. Przed nami trzy finały, jesteśmy przekonani, że zwycięskie dla Widzewa.

Subskrybuj
Powiadom o
99 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
99
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x