Komunikat Stowarzyszenia RTS po wczorajszym spotkaniu

14 maja 2019, 14:04 | Autor:

Wczoraj w klubie odbyło się spotkanie, w którym udział wzięli zarząd, rada nadzorcza oraz Stowarzyszenie RTS. To ostatnie gremium wystosowało komunikat na temat najnowszej sytuacji w klubie.

Poniżej prezentujemy treść komunikatu, który ukazał się na oficjalnej stronie widzew.com:

13 maja 2019 roku odbyło się spotkanie członków Stowarzyszenia Reaktywacji Tradycji Sportowych Widzew Łódź.

1. Zarząd Widzew Łódź SA przedstawił wstępne podsumowanie zakończonego sezonu rozgrywkowego 2018/2019 ze szczególnym uwzględnieniem tych elementów, które zdaniem Zarządu w istotny sposób przyczyniły się do braku realizacji wyznaczonych na ten sezon celów sportowych. Stosowne informacje w tym zakresie będą przekazywane na bieżąco w miarę podejmowanych działań;

2. Zarząd Widzew Łódź SA zobowiązał się do przedstawienia do 22.05.2019 r. planu działań na nadchodzące tygodnie oraz na cały sezon 2019/2020. Kluczowe elementy planu, po zatwierdzeniu przez właściciela Spółki, zostaną przedstawione do wiadomości całej Widzewskiej Społeczności;

3. Zarząd Widzew Łódź SA oddał się do dyspozycji Stowarzyszenia, właściciela spółki. Decyzję o dalszych działaniach w tym zakresie podejmie najbliższe Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia;

4. Realizując potrzebę transparentności oraz dążąc do zaspokojenia potrzeb Kibiców związanych z rzetelną komunikacją, ustalono, że w bieżącym tygodniu, do wiadomości całego Widzewskiego Środowiska, zostanie przekazany raport przejrzyście prezentujący finanse Klubu w roku 2018 z naciskiem na szczegółowe pokazanie struktury kosztów. Zestawienie obejmie kluczowe elementy struktury ww. pozycji wraz z wyczerpującym opisem z czego one wynikają;

5. W celu potwierdzenia przyjętego sposobu działania, jak i kierunków prowadzonych zmian zarówno Zarząd Stowarzyszenia RTS, jak i członkowie Rady Nadzorczej Spółki będący jednocześnie członkami Stowarzyszenia RTS, oddali się do dyspozycji najbliższego Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia. Na wniosek prezesa Stowarzyszenia w agendzie najbliższego Zgromadzenia zostanie umieszczony punkt umożliwiający wybór nowych władz;

6. Do agendy Walnego Zgromadzenia Członków Stowarzyszenia RTS wprowadzono punkty mające jeszcze bardziej zwiększyć aktywność w procesie odbudowy Klubu zarówno w kontekście poszanowania jego tradycji, jak i poszerzenia zaplecza personalnego i rozwoju infrastrukturalnego;

7. Ustalono, iż Walne Zgromadzenie Członków Stowarzyszenia Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź odbędzie się do końca maja br. (z uwzględnieniem okresu potrzebnego na jego formalne zwołanie);

8. Dbając o zasadę transparentności w działaniach, podjęto dialog z reprezentantem stowarzyszeń kibicowskich w zakresie przedstawionych oczekiwań przy uwzględnieniu dopuszczalności prawnej i faktycznej realizacji postulatów.

Mamy świadomość trudnego momentu w historii naszego Klubu. Wiemy, że nasze działania nie były wolne od błędów, ale tylko ten ich nie robi, kto nic nie robi. Jesteśmy otwarci na konstruktywne rozmowy i komunikację, obejmującą również dużą część punktów zgłoszonych przez jedno ze stowarzyszeń kibicowskich. Trudne momenty zarówno na boisku, jak i poza nim zawsze pokazywały nasz nieustępliwy charakter. Dlatego, opanowując emocje i analizując przyczyny zaistniałej sytuacji celem ich eliminacji w przyszłości, a także oddzielenia od tego co stanowi pozytywny dotychczasowy dorobek Klubu, będziemy realizować cele wyznaczone z chwilą powstania stowarzyszenia, a nasze działania będą kontynuowane niezmiennie w oparciu o zasadę pro publico bono i wyłącznie dla dobra Klubu Widzew Łódź.

48
Dodaj komentarz

25 Comment threads
23 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
42 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Skiba

Za dużo ludzi i „grupek” chce rządzić w tym klubie. Za dużo chce się podłączyć do finansowej kroplówki. Po prostu za dużo pijawek. Takie jest moje zdanie.

Rebel

gdyby od poczatku byla wieksza transparentnosc to I zaufanie bylo by wieksze. tak jak bylo obecnie to nikt nie wiedzial na co ida pieniadze. jest nad czym pracowac. nie moze byc takich sytuacji jak z Kapka, placenia gigantycznych prowizji agentom czy podpisywania kontraktow przez osoby nie majace pojecia o tym jak taki kontrakt powinien wygladac.

Rafi

Teraz czas by rządy w klubie przejęli ludzie, którzy znają się na piłce, mają wszelkie kontakty , ludzie którzy mają w sercu Widzew ale i znają się na finansach. Prezesem powinien zostać oddany klubowi dawny mistrz Widzewski np. Wiesiu Wraga.

Mario

Jeśli chcecie być transparentni to trzeba zacząć od niezależnego zewnętrznego audytu by kibice dowiedzieli się gdzie i na jakim etapie szerzy się patologia.
To jest absolutna podstawa do wyplenienia chwastów.

Ryszard

Moze powiecie jeszcze nam kibicom czemu porzyczyliscie pieniadze na dokonczenie sezonu,gdy pisalem o tym przed sezonem ze kasa jest pusta to niektorzy doradzali mi spadac pod wiate.pozdrawiam. only RTS

jak pusta kasa to co juz ksy w klubie niema nie wierze xale 15 baniek poszlo sie j…c?

cuccuredu

Jakieś dowody może podasz.

Prawda

Po ile był karnet na A VIP?

Krystek

Ja płaciłem 3300 zł za sezon

Marcin

Chyba piszesz o VIPGold, VIPPlatinum. Klasyczny VIP był po kilkaset złotych (rzędu 600 – teraz dokładnie nie pamiętam).

Krystek

VIp Gold

Wkurwiony

„Presja… Gra dla 17 tysięcy ludzi to nie jest presja, tylko przyjemność. Jeszcze chwila i dojdziemy do wniosku, że na Widzew przychodziło za wielu ludzi – mówi Zbigniew Boniek i wylicza błędy, jakie popełniono w klubie”
Cały wywiad znajdziecie w internecie.

Anszi

„Gra dla 17 tysięcy ludzi to nie jest presja, tylko przyjemność” – Zbigniew Boniek

Czerwone tło, złote drukowane litery i powiesić takie coś na stałe w szatni!

WSI

No wreszcie się może dowiemy ile poszło kasy i na co. Taki raport powinien być publikowany rok w rok bo to my kibice mamy duży wkład finansowy w klub i nie tylko kupując karnety ale też szaliki, koszulki, pamiątki przepłacając ostro za 0,5% piwo i kiełbasy. Brawo oby taki raport rozliczeniowy stał się naszą tradycją.

Don Pedro

Z tym piwem i kiełbasą to bym nie był taki pewny czy na klub płacimy.
Ale ze przepłacamy to pełna zgoda :)

Mrozu

Witam wszystkich WIDZEWIAKÓW. Tak obserwuję co się dzieję wokół WIDZEWA. Można to podsumować w ten sposób: zawodnicy – są ale słabi, zarząd – był, rada nadzorcza – była, trener – był, stadion na miarę ekstraklasy – jest, no i oczywiście najlepsi kibice w Polsce – są. Ważne jest teraz aby pozbierać się po tym sezonie wstydu, ścisnąć pośladki i zagrać na miarę tego co na trybunach robią kibice. Z WIDZEWSKIM pozdrowieniem.

Seba

Bez sensu te ostatnie afery całe. Nie wyszło no i trudno. kibice nie moga naciskac. Niech skupia sie na tym profesjonalisci – zarzad. Potrzeba czasu.
A tymczasem ja bede teraz kibicowal bialo czerwono bialym. Tam jest wspaniala atmosfera.

Masza

Popieram

Rafał

Masz leć za nim albo sam cię wypierdole

Bartosz

Nic dziwnego że nie da się czytać tych komentarzy tutaj jak takie dzbany i przerzuty tu pisza

merrid

:O

Co ty człowieku pierdolisz za bzdury??!?!?!?!?!?!

Seba

To spadaj

1910 W

Ma ktoś info jak nazywa się odpowoednik Widzewtomy na stronach łks-u ? Chciałbym wejść na ich forum i zrobić tam fermentu. Tak jak oni robią u nas. Dajcie namiar jak ktoś wie…. Na razie są cwani,aż im się kulas powinie.

Tom87

Jak już o tym napisałaś. To właśnie przeczytałem, że ten idealny, stawiany za wzór lks z ich prezesikiem na czele ma dług względem makisu ;)
Ciekawe gdzie jest reakcja łódzkich pismaków?

Don Pedro

Gdzie o tym można poczytać?

Rafał

Seba wypierdalaj za miedze i nie wracaj!!!!!!

kuzy

Co ty tu robisz zakompleksiony eukaesiaku? Nie masz swego macafans? Ale jak już jesteś leczyć kompleksy to pamiętaj… w 2020 widzimy się w 1 lidze. Zrób screena…

Yeti

„nieustępliwy charakter”…że co proszę?

Rob

Jak się cofać to tylko po to żeby wziąć rozpęd.
Oby taki był finał tego nieszczęsnego sezonu…

Lingor

EłkAes mistrz

Zmartwiony

Skąd informacja że pożyczyli pieniądze na dokończenie sezonu?

Piotr K

Miejmy tylko nadzieję, że wszystko pójdzie w dobrą stronę, a porządki zostaną zaprowadzone i nie będzie zamiatania pod dywan pewnych spraw. Co do p. Masłowskiego mam mieszane uczucia, ale po owocach go poznamy. Nie słowa, a czyny. Co z nowym trenerem pozostaje pytanie, który musi mieć czas przygotować piłkarzy do nowego sezonu i wybrać piłkarzy do stworzenia drużyny, bo to że wzmocnienia są potrzebne chyba nie mamy wątpliwości, tylko mądre, oby to były prawdziwe wzmocnienia do pierwszej drużyny dające jakość, a nie cytując „kolejne kilogramy”. Miejmy również nadzieję, że piłkarze będą dobierani pod kątem przydatności i tylko takiej niezależnie od… Czytaj więcej »

an74drzej

Pisałem jeszcze jesienią jak Widzew wygrywał mecz za meczem,że nie awansują bo nie ma kasy.Wszyscy byli zaślepieni sukcesami i co mamy?Ano brak awansu…

Piotr K

Trzeba by przejrzeć regulamin stowarzyszenia.

Piotr K

organ nadzoru
TOMASZ JERZY GASIŃSKI
organ nadzoru
TOMASZ ŁUKASZ BARAŃSKI
zarzad
REMIGIUSZ PIOTR BRZEZIŃSKI
organ nadzoru
TOMASZ KRZYSZTOF FIGLEWICZ
organ nadzoru
MARCIN GŁOWACKI
zarzad
MICHAŁ BARTOSZ MUSIEROWICZ
zarzad
RAFAŁ ARTUR MARKWANT
zarzad
DAWID ZBIGNIEW LAMBRECHT
zarzad
TOMASZ STAMIROWSKI

Shalamar

Nasz nieustępliwy charakter, piłkarze tego nie łapią

Tak jak napisalem wczesniej, duzo ludzi do rzadzenia a w pilke nie mial kto grac

kuzy

Odpowiedź na jedno pytanie zastąpiłby ten mglisty komunikat. Mianowicie jakie było prawdziwe oblicze odejścia Klementowskiego? Tu jest gwóźdź prawdy działania Widzewa od kuchni na wiosnę tego roku.

Rataj09

ePiSkopat też przeprosił za molestowanie i obiecał komisję.
Czyli wszystko będzie piękne!

Tomek

Nie jestem z KODU nie jestem zdrajcą Narodu.
POKOmuna kuna!
Nie wycieraj sobie Prawem i Sprawiedliwością mordy.
A z pedofilię trzeba rozliczyć!

Michał

Obaj przeproscie i więcej się z takimi tekstami tutaj nie pokazujcie. Nie mieszać polityki z Widzewem.

Romek

Co to znaczy?: „pkt. 6. poszerzenie zaplecza personalnego”

Yeti

Zarząd rozbił bank w tym sezonie więc kolejne zmagania w 2 lidze będą niezwykle oszczędne. Piłkarze z łapanki a trener, no cóż P.Szarpak albo S.Majak, którzy z całym szacunkiem nie zagwarantują Nam jakości.

andrzej baniewicz

Przeglad Sportowy Najbardziej zaskakujący jest nadzór finansowy wobec Legii, która jest najbogatszym polskim klubem, z budżetem na poziomie 200 mln zł. Monitoring Komisji Licencyjnej jest pochodną nietrafionej prognozy mistrzów Polski, która zakładała awans, w najgorszym przypadku, do Ligi Europy. Tymczasem Legia odpadła z batalii o Ligę Mistrzów ze Spartakiem Trnava, a następnie – z walki o Ligę Europy z FC Dudelange. Przez to rozdmuchane koszty pozostały, a przychody, bez wpływów z UEFA, były znacznie niższe od planowanych. Dziura budżetowa Legii waha się między 40 a 60 mln zł, w zależności od sposobu liczenia. PROSZE JAK LEGIA JEST ZARZADZANA ZAJEBISCIE WIEC… Czytaj więcej »

Derek

Przecież ŁKS zawsze był jest i będzie w cieniu Widzewa. Oni tu wchodzą żeby się dowartosciowac tak samo jakiś typ z fałszywym imieniem i nazwiskiem na fb pod każdym postem „ciśnie” na Nasz klub lajkuje swoje posty i tak dalej. Nie warto zawracać sobie nimi głowy maja chwilę radości zobaczymy co osiągną w ekstraklasie…

Damian

Kim jest dupeczka w okularach na naszej ławce rezerwowych?

Widzew Górniak

Cały zarząd do dymisji, bez żadnych odpraw. Stowarzyszenie powinno przeprosić kibiców za tą farsę, którą nam zorganizowali. Dodatkowo wszyscy którzy wykupili karnety na ten koszmarny dla nas sezon powinni otrzymać karnety za pół ceny na następny sezon, a dopłata do karnetów powinna iść od naszych piłkarzy i działaczy!!!!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress