Koniec serii Wolańskiego, ale rekord życiowy pobity!

21 października 2018, 10:02 | Autor:

Choć piłkarze Widzewa bardzo pewnie wygrali w Chorzowie z Ruchem i jeszcze umocnili się na prowadzeniu w II lidze, nieco rozczarowany może być bramkarz łódzkiego klubu, Patryk Wolański. Przerwał on passę minut bez straconego gola.

Przed spotkaniem z „Niebieskimi”, 27-latek był niepokonany przez 395 minut. Przez większość czasu wydawało się, że i na Śląsku będzie podobnie. Niestety, w 72. minucie wczorajszego starcia, w zamieszaniu podbramkowym piłkę do własnej siatki skierował Marcin Kozłowski, kończąc tym samym świetną serię Wolańskiego.

Ostatecznie, bramkarz był zatem niepokonany przez 466 minut. To i tak najlepszy wynik w jego karierze. Poprzedni ustanowił na początku sezonu 2017/2018, gdy czyste konto zachował przez 429 minut. Do rekordu Michała Sokołowicza, który w IV lidze nie dał sobie strzelić bramki przez 611 minut, nieco jednak zabrakło.

Warto nadmienić, że serię widzewiaka przerwał… sędzia. W opinii obserwatorów Kozłowski był przy samobójczym trafieniu ewidentnie popychany przez Macieja Urbańczyka i łodzianie mieli słuszne pretensje. Gol nie powienen zostać uznany.

19 komentarzy
Lacjky Luck

Bravo Wolan.Bronisz jak za dawnych lat.Zawsze wierzyłem w Ciebie i twoje umiejętności.Bronisz jak pantera :)

Paweł

Dwie, może trzy świetne interwencje, brawo Patryk, drużyna wygrywa mecz za meczem, to u każdego morale i spokój wzrasta, daje lepsze możliwości, ale tak na marginesie, ja już bym szukał wzmocnień, zima idzie a zaraz bedą podbierać perełki z tej ligi, widzę paru graczy młodych, np. ten Bogusz, nogę to ma świetną, puki nikt się nie odzywa to już próbować sił go sciągnąć, nawet ten bramkarz młody w poprzednim meczu ze Skry, normalnie stanął murem i świetnie bronił,jest naprawde kilku młodnych świetnych graczy, a wiadomo trener Mroczek potrafi z nich zrobić gwiazdy :)

xxx
Odpowiedź do  Paweł

bramkarz Skry miał 16 lat!!! Bronił świetnie

Jacek
Odpowiedź do  xxx

Bramkarzem Skry są zainteresowane kluby zachodnie, on sam deklaruje, że jak transfer to za granicę, przychodząc do Widzewa co jest raczej mało realne, żeby się rozwijał musiałbym w I lidze grać, a nikt nie daje gwarancji gry.

Paweł

ktos mi powie jak to będzie wyglądało…..wybiegam do przodu w przyszłość z transmisjami meczy Widzewa, (wyjazdy/dom), I ligę Polsat pokazuje, natomiast Ekstraklape NC+, niech stacja WidzewTV będzie niezależna, niech pokazuje mecze wszystkim na calym swiecie dla kibiców Widzewa :)

Jasiu

po pierwsze – meczy to koza :) mówi się meczów
po drugie – słyszałeś kiedyś o czymś takim jak „prawa do transmisji”? jeśli nie to wujek Google pomoże :)

Varix

Kurczę a ja naprawdę nie wierzyłem w zwycięstwo. Bije się w pierś. Świetna postawa w I połowie mąki, świdra i zuzy. Dają do zastanowienia Mroczkowi. O to chodzi. Kto gra to daje jakosc. Ciekaw jestem ruchów transferowych w zimę. Pomyśleć że taki Falon, który był podstawowym zawodnikiem na początku sezonu od kilku meczy nie łapie się na lawke. Pozdrawiam

Czerwonoarmista
Odpowiedź do  Varix

Mąka zdecydowanie z tej trójki najlepszy. Świder to Świder taki przecinak , ma serducho do gry ale I liga to nie dla niego.
Dlatego dobrze gdyby gdzieś dobrze wylądował Bo Widzewa nie zbawi, chociaż jeszcze w tej lidze może się przydać.
Zuziak dobra pierwsza polowa, widać że jeszcze dużo pracy przed nim ale jest poprawa

Jacek

Oczywiście, będzie to zależało od kasy i czy pozyskamy jakiegoś sponsora strategicznego, ale wydaje mi się, że dużej części co się kończą kontrakty to podziękują, a z tego co pamiętam jest 12 takich zawodników np. Zuziak, Demjan, Humerski, Mąka, Miller, Falon choć on ma chyba dłuższy kontrakt, w ich miejsce 3-4 transfery na I ligę. I trzeba już pracować nad przedłużeniem kontaktu z Kristo, Sylwestrzakiem, czy Michalskim. Poza tym jak nie będzie bogatego sponsora to pewnie z tej 12 zostanie więcej, tylko wtedy będzie ciężej walczyć o awans.

xxx

dlaczego łamiecie ciszę wyborczą popupami z radnymi? dość już mam tego

Blazejek2

Dokładnie, takie coś grozi kara pozbawienia wolności od roku do dwóch lat.

Blazejek2

Nooo czekamy na 21

Luka

No ostatnio gramy twardo w defensywie jak typowe Atletico pod wodzą Simeone i to cieszy bo najlepszą obroną sie zazwyczaj wygrywa lige.

Andrzej

Patryk. W sumie to dobrze,że za bardzo nie wyśrubowałeś rekordu.
Będzie łatwiej bić następny. Zacznij już od meczu z ogórkami w sobotę. Gramy na 0 z tyłu,a chłopaki w przodzie na pewno coś ustrzelą.
Może nawet Koziołek dla odmiany w drugą stronę trafi.
Pamiętam kiedyś Kevin Lafrance tak się ogarnął.
Najpierw walnął samobója. Za chwilę wyrównał :-)

JaxJeden

Mieć za plecami bramkarza który zachowuje czyste konto w 4 meczach daje też większej pewności siebie

MICHAŁ

Spójrzmy co robił Koziołek przed dośrodkowaniem przy tym swojaku.Stał w miejscu jakby była jakaś przerwa a nie wrzutka z prawej strony.Dramat…