Rezerwy wróciły na fotel lidera. Hat-tricki Demjana i Falona!

21 października 2018, 12:51 | Autor:

Kolejny swój mecz rozegrały dziś rezerwy Widzewa. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego odnieśli pewne zwycięstwo nad GKS Ksawerów i wrócili na pozycję lidera. Hat-trickami popisali się Robert Demjan i Kacper Falon, a spotkanie ostatecznie zakończyło się wynikiem 9:0.

W dzisiejszym meczu aż dziewięciu zawodników z pierwszego zespołu pojawiło się w wyjściowej jedenastce rezerw. Oprócz wspomnianych Demjana Falona, w zdobyciu kolejnych trzech punktów pomogli także Maciej HumerskiBartłomiej Niedziela, Damian Paszliński, Marcin Pigiel, Marcin Pieńkowski, Nika Kwantaliani i Michael Ameyaw.

Od początku przeważali widzewiacy. Już w 4. minucie dośrodkowywał Michael Ameyaw, a piłka dotarła do Kacpra Falona, który strzałem z okolic pola karnego pokonał bramkarza rywali. Kilka minut później, przed doskonałą okazją na podwyższenie wyniku stanął Ameyaw. Piłkę wrzucił mu Robert Demjan, jednak młody zawodnik zbyt lekko uderzył głową i futbolówka znalazła się w rękach Cezarego Kowalczyka.

W 19. minucie było już 2:0. Po wrzutce Marcina Pieńkowskiego, mocnym strzałem głową, nie dając szans bramkarzowi GKS, popisał się Marcin Pigiel. Kilka chwil później po dobrej akcji Tomasza Ostalczyka, szansę na zdobycie gola kontaktowego zmarnował jeden z ksawerowian, który posłał piłkę obok bramki Macieja Humerskiego.

35. minuta przyniosła dwójkową akcję Pieńkowskiego i Bartłomieja Niedzieli. Ten drugi wrzucił futbolówkę w pole karne, gdzie obecny był Kwantaliani. Gruzin bez większych problemów pokonał Kowalczyka. Dwie minuty później po dużym błędzie obrońców GKS, piłkę przejął Demjan i podwyższył rezultat na 4:0. Na kilka chwil przed końcem pierwszej połowy, po strzale w poprzeczkę jednego z widzewiaków, do piłki dobiegł Demjan i po raz kolejny w tym meczu wpisał się na listę strzelców. Widzew schodził do szatni prowadząc 5:0.

Po zmianie stron obraz gry praktycznie nie uległ zmianie. Oba zespoły próbowały atakować, jednak nadal drużyną przeważającą byli widzewiacy. Dopiero w 56. minucie piłka wylądowała w siatce przyjezdnych, jednak gol nie został uznany. Pieńkowski po rajdzie prawą stroną podał futbolówkę do Kwantalianiego, który znajdował się na pozycji spalonej.

W 65. minucie z rogu boiska dośrodkowywał Ameyaw. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Kacper Falon i strzałem głową zdobył kolejnego gola dla drużyny Widzewa. W przeciwieństwie do pierwszej odsłony spotkania, ksawerowianie potrafili stworzyć sobie kilka sytuacji, dzięki czemu i Humerski nie nudził się między słupkami.

Hat-tricka w tym meczu skompletował Demjan. W 75. minucie po strzale z kilkunastu metrów, umiejętnościami nie popisał się bramkarz GKS i podopieczni Grzeszczakowskiego prowadzili już 7:0. W ostatnim fragmencie gry dzieła zniszczenia dopełnili Kwantaliani Falon, a rezerwy ostatecznie wygrały dziewięcioma bramkami. Dzięki temu, widzewiacy wrócili na fotel lidera łódzkiej okręgówki. Za tydzień czeka ich wyjazdowe starcie ze Startem Brzeziny.

Widzew II Łódź – GKS Ksawerów 9:0 (5:0)
4′, 65′, 88′ Falon, 19′ Pigiel, 35′, 80′ Kwantaliani, 37′, 43′, 75′ Demjan

Humerski – Niedziela (70′ Piskorski), Wawrzeniak (46′ Miasopust), Paszliński, Pigiel (81′ Sieroń) – Pieńkowski (87′ Karpicki), Owczarczyk (46′ Drążczyk), Falon, Kwantaliani, Ameyaw – Demjan (78′ Stankiewicz)