Koniec zgłoszeń firm do pierwszego przetargu

4 września 2013, 16:52 | Autor:

UMŁ_stadion

Dziś łódzki magistrat zakończył proces przyjmowania zgłoszeń do przetargu na: „Wykonanie analiz ekonomiczno – finansowych i analiz formalno – prawnych oraz na podstawie tych analiz wykonanie programów funkcjonalno – użytkowych inwestycji pn. Przebudowa Stadionu Miejskiego przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi”. Zgłosiły się trzy firmy.

Przetarg na wykonanie PFU Miasto Łódź ogłosiło 20 sierpnia. Firmy początkowo otrzymały 10 dni na składanie ofert, ale na prośbę jednej z nich termin przedłużono do dzisiejszego poranka.
Gotowość wzięcia udziału w wykonaniu tego zamówienia publicznego zadeklarowały trzy firmy:

* warszawski Investment Support specjalizujący się w Partnerstwie Publiczno-Prywatnym, który złożył wspólną ofertę w towarzystwie biura architektonicznego Kipp Project (również z Warszawy) – 393 tys. zł (zaproponowana cena za przygotowanie zamawianych przez Łódź analiz),

* krakowski International Management Services, firma doradcza w zakresie inwestycji; brała udział w sporządzaniu analiz przy budowie stadionu Cracovii (226 tys. zł),

* Polinvest (doradztwo wielobranżowe przy różnorakich inwestycjach) oraz biuro projektowe Archetus, specjalizujące się w projektowaniu laboratoriów chemicznych, czyli dwie kolejne firmy z Krakowa – 1 mln 493 tys. zł

Kolejny ruch należy do miejskich urzędników. Spośród trzech zgłoszeń wybiorą najkorzystniejsze. Pod względem cenowym najlepiej prezentuje się oferta International Management Services, która jest ponad 6-krotnie tańsza, niż ich krakowscy koledzy z branży. Na niecałe 400 tys. zł swe usługi wyceniły firmy ze stolicy. W UMŁ będą zapewne brali pod uwagę właśnie te dwie oferty.

„Firmy będą miały 10 dni na zgłoszenie odwołania od decyzji o wyborze zwycięzcy. Oprócz tego pamiętać należy, że my również potrzebować będziemy trochę czasu, aby dokładnie przeanalizować oferty nie tylko pod kątem ekonomicznym, czyli która oferta będzie najtańsza, ale też musimy sprawdzić na ile te przedsiębiorstwa są wiarygodne i będą w stanie wykonać powierzone im zadanie.
Wszystko też będzie zależało od ilości firm, jakie zgłoszą się do przetargu. Im więcej, tym czas na analizę ich ofert będzie dłuższy” – powiedział w rozmowie z WTM Marcin Starzec, pracownik UMŁ odpowiedzialny za tą inwestycję.

Przypomnijmy, że decyzją urzędników zwycięzca opracuje dwa warianty budowy stadionu, spośród których ostatecznie wybrany będzie jeden.
Firma, która wygra przetarg będzie musiała opracować zamawiane analizy do 12 grudnia br.