Korona i Chrobry zagrają o Ekstraklasę

26 maja 2022, 22:40 | Autor:

Półfinały baraży o awans do Ekstraklasy już za nami! Wielkich emocji nie przyniósł mecz w Kielcach, w którym Korona wysoko wygrała z Odrą Opole, do sporej niespodzianki doszło zaś w Gdyni, gdzie Arka przegrała z Chrobrym Głogów i odpadła z walki o elitę.

Delikatnymi faworytami starcia na Suzuki Arenie byli gospodarze, jednak przez całą pierwszą połowę dużo lepiej w piłkę grali opolanie. Na nic się to zdało, bo nie wykorzystywali swoich okazji. Z tym problemu nie miała Korona, w efekcie czego już do przerwy prowadziła aż 3:0, po dwóch bramkach Jacka Podgórskiego oraz jednej Adama Frączczaka. W drugiej części Odra szukała swoich szans, ale była nieskuteczna, niczego nie zmieniła i zakończyła sezon.

Bez kompleksów do Gdyni pojechał Chrobry. Drużyna Ivana Djurdjevicia utrzymywała się przy futbolówce, co przyniosło rezultat w końcówce pierwszej połowy – po fatalnym błędzie obrońców, do siatki trafił Dominik Piła. Z szatni Arka wyszła zmotywowana, natomiast nadal nie była w stanie przedrzeć się przez znakomicie dysponowaną defensywę głogowian. Ci zaś tylko czekali na swoje okazje – i doczekali się, bo wynik na 2:0 ustalił Mikołaj Lebedyński.

W finale baraży zmierzą się więc Korona i Chrobry. Faworyta trudno wskazać, choć naszym zdaniem będą nimi rozpędzeni w ostatnim czasie przyjezdni, którzy staną też przed szansą na historyczny awans do Ekstraklasy. Mecz w Kielcach, w niedzielę o godzinie 20:45.