Piłkarze Rundy Akademii Widzewa uhonorowani

26 maja 2022, 17:45 | Autor:

Przed rozpoczęciem niedzielnego meczu Widzewa Łódź z Podbeskidziem Bielsko-Biała miała miejsce bardzo miła uroczystość. To nagrodzenie laureatów plebiscytu na Piłkarza Rundy Akademii Widzewa. Wyróżnienia za poprzednią rundę otrzymało łącznie siedmiu zawodników drużyn młodzieżowych czterokrotnego mistrza Polski.

To czwarta edycja konkursu współorganizowanego przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kibiców „Tylko Widzew”, będącego zmodyfikowaną kontynuacją wcześniejszych wyborów Piłkarzy Miesiąca Akademii Widzewa. Pierwsze nagrody przyznano za jesień 2019/2020, potem miała jednak miejsce przymusowa przerwa w zmaganiach, więc kolejnych triumfatorów, już za jesień 2020/2021, poznaliśmy rok później. Następni laureaci to wiosna 2020/2021. W trakcie wszystkich tych trzech edycji, statuetki trafiły do rąk dwóch graczy, którzy doczekali się debiutu w pierwszym zespole – Filipa Bechta i Dawida Owczarka (wyróżniony dwukrotnie).

Nagrody za jesień 2021/2022 trafiły do siedmiu młodych zawodników Widzewa. Najstarszym wyróżnionym – do lat 19 – został Hubert Lenart, który w ostatnich miesiącach kilkukrotnie trenował z pierwszoligową drużyną. Laureatem do lat 17 został obrońca ekipy występującej w Centralnej Lidze Juniorów U-17, Bruno Faliszewski, a w kolejnych rocznikach: Dawid Musialski, Daniel Gryzio (obaj po raz drugi), Igor Czapla, Fabian Kędzierski i Jan Głąb.

Oprócz trofeów, zwycięzcy otrzymali też – z rąk przedstawicieli OSK „Tylko Widzew” – bony podarunkowe do oficjalnego sklepu klubowego. Wyboru laureatów dokonało jury, w skład którego weszli trenerzy Akademii Widzewa. Dokonano go, kierując się kryteriami frekwencji na treningach, średniej ocen za semestr na świadectwie szkolnym, dodatkowych wyróżnień, a także subiektywnych odczuć szkoleniowców. Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Piłkarze Rundy Akademii Widzewa – jesień 2021/2022:

U-19: Hubert Lenart
U-17: Bruno Faliszewski
U-16: Dawid Musialski
U-15: Daniel Gryzio
U-14: Igor Czapla
U-13: Fabian Kędzierski
U-12: Jan Głąb

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x