Korona Kielce – Widzew Łódź 2:3 (0:3)

13 października 2023, 14:41 | Autor:

Zwycięstwem zakończył się wyjazdowy sparing Widzewa Łódź przeciwko Koronie Kielce. W zamkniętej dla kibiców i mediów konfrontacji podopieczni Daniela Myśliwca już do przerwy prowadzili 3:0. W drugiej części meczu rywale zdołali strzelić dwie bramki, ale widzewiacy utrzymali prowadzenie i wygrali 3:2.

Z racji przerwy na mecze kadr narodowych, w składzie na dzisiejszy mecz zabrakło Henricha Ravasa, Dawida Tkacza oraz Andrejsa Ciganiksa. Ponadto poza kadrą znaleźli się także kontuzjowani Fran Alvarez oraz Serafin Szota. Do dyspozycji trenera zabrakło też Sebastiana Kerka i Bartłomieja Pawłowskiego – obaj czekają na konsultację medyczną.

Na życzenie gospodarzy tego pojedynku spotkanie miało charakter zamknięty. Zabrakło na nim kibiców oraz przedstawicieli mediów, a kluby poinformowały jedynie o strzelcach bramek i wyniku rywalizacji. Pierwsza połowa zdecydowanie była lepsza dla piłkarzy Widzewa. W 21. minucie wynik otworzył bowiem Antoni Klimek. Piłkarz już po 10 minutach mógł pochwalić się dubletem. W ostatnich minutach pierwszej połowy goście znów podwyższyli rezultat, a na listę strzelców wpisał się Ernest Terpiłowski.

W drugą połowę stanowczo weszli reprezentanci Korony. W 47. minucie padła bowiem bramka, której autorem był Jewgienij Szykawka. W końcu wynik zrobił się dla widzewiaków niebezpieczny, gdyż podopieczni Kamil Kuzery zdobyli bramkę kontaktową – w 65. minucie do protokołu spotkania trafił Nono. Do końca meczu więcej bramek już nie padło.

Podopieczni trenera Myśliwca utrzymali prowadzenie w tym spotkaniu i wygrali 3:2. Kolejnym spotkaniem będzie już to o punkty. W niedzielę o godz. 15:00 do Serca Łodzi przyjedzie Ruch Chorzów.

47′ Szykawka, 65′ Nono – 21′, 31′ Klimek, 42′ Terpiłowski

Korona (skład wyjściowy):
Dziekoński – Zator, Briceag, Podgórski, Szykawka, Deaconu, Strzeboński, Hofmeister, Kwiecień, Czyżycki

Rezerwowi: Mamla – Malarczyk, Nono, Turek, Romula, Szymański, Chojecki, Godinho, Przybysławski

Widzew (skład wyjściowy):
Krzywański – Silva, Żyro, Shehu, Sanchez, Terpiłowski, Ibiza, Kun, Hanousek, Klimek, Stępiński

Rezerwowi: Szymański – Milos, Zieliński, Przybułek, Dawid, Nunes, Rondić

66 komentarzy
Axell
7 miesięcy temu

Korono! Dziękujemy za ujawnienie strzelców bramek. Jesteście wielcy!

radosław

Bardzo ładnie.

Lukasz

Brawo Klimek

Mirko
Odpowiedź do  Lukasz

Klimek w meczu ze Stalą dał dobrą zmianę. Widzę Go od pierwszej minuty w następnym meczu ligowym.

Mr1910

W meczu ligowym był remis i lepsza z gry byla Korona. Teraz my. Idziemy w dobrym kierunku :) Tak trzymac. Malymi krokami do celu!!!

lolek
Odpowiedź do  Mr1910

Korona grała bez kilku podstawowych zawodników albo w ogóle ich nie było albo weszli w 2 połowie, Nono wszedł w 2 połowie,Belg Remacie nie grał,Trojak w obronie ,Malarczyk ,Godinho

Odpowiedź do  lolek

Tylko Zator grał z podstawowego składu w obronie Korony a reszta to rezerwy .

Odpowiedź do  Widzewiak 1910

I Alvarez i Szota, którzy byli do momentu kontuzji podstawowymi zawodnikami, więc też ich można policzyć.

Lukasz

A my ku…a graliśmy wszystkimi podstawowymi???

nasztata

Klimek wyrasta na króla sparingów. Żeby to jeszcze przekuł na mecze o coś.

GGGG

Klimka i Terpilowskiego nabilo? Swiat sie konczy, nawet jesli to tylko sparng.:-)

Tomek
Odpowiedź do  GGGG

Wypie rdalaj na kaliski kiełbasiarzu je bany.

Grzegorz
Odpowiedź do  Tomek
Gonić kiełbasiarzy
GGGG

I tak to PiS wygra

Marek

Co z tego, że wygra jak nie będzie rządzić :):):) Już szydło wygrała kiedyś 26 albo 27 do jednego i witali ją z kwiatami na lotnisku buuaahhhhaaaa

Daro

Kolego PiS zawsze wygrywa w psychiatrykach a PO w więzieniach przystojniak to tyle kk o teatrzyk

Konrad73

Czemu mnie to nie dziwi, że cała patologia i daj daje są za PISDA.

Konrad73

Ty się módl żeby Stokowcowi nie odbiło jak w Zagłebiu.

Stefan

Co tu się odp…tajne sparingi to jest hit. Made in Poland.

Odpowiedź do  Stefan

Kuzera tak sobie wymyślił

Michal

Klimek musi być słaby psychicznie, jak Davor Maras kiedyś, w każdym sparingu sztuka a potem różnie. Fajnie, że Terpilowski żyje bo to dobry piłkarz, wypadałoby dawać mu więcej szans na rozwój. Przekuć to na ligę i będzie ok

Bench Warmer
Odpowiedź do  Michal

Albo Andjelković, ten to dopiero nastrzelał w sparingach

Kowboy

Klimek to teraz poprosimy o to samo z Ruchem

Krzysztof

Kerk i Pawłowski czekają na a lekarza. To możliwe tylko u nas. W normalnym klubie to lekarz czeka na kontuzjowanych zawodników.

Tadeo

Nie wszystko można załatwić 1 badaniem i postawić diagnozę, która w wiarygodny sposób określi na ile poważne są to urazy. Tu trzeba rozwagi bo zepsuć komuś zdrowie to nie sztuka

Marek
Odpowiedź do  Tadeo

Panie Tadzik, trzeba to podpisać umowę z kimś kto się zna na rzeczy, a nie co kontuzja to wróżenie z fusów – Letniowski, Hanousek, Szota, Pawłoś, Kerk. Na wszystko chyba szkoda kasy.

Begraben

Muszą czekać, bo widocznie klub przyoszczędził na prywatnym ubezpieczeniu, a na NFZ najbliższy termin 42 dni. Może dlatego Szota został zdiagnozowany dopiero po miesiącu.

zając

Piszą, bo sie martwiią o swój Ukochany Klub prowadzony do spadku przez Stamiirowskiego, Rydza i Wichniarka, którzy tylko doja kasę z klubu na nicnierobieniie,a kompletnie nie zależy im na wyniku sportowym.

Yeti

„W niedzielę o godz. 15:00 do Serca Łodzi przyjedzie Ruch Chorzów”… warto dopisać, że mecz Widzewiacy grają 22go, bo z tego opisu wychodzi, że szykować się muszę na ten weekend!

Odpowiedź do  Yeti

To chyba tylko tak tak pomyśleć możesz ,bo normalny sie kapnie że jak dzisiaj gramy sparing to w weekend meczu grac nie możemy o tym że Polska gra w Niedziele i ekstraklasa grac nie może nie wspomnę

Ja 1910

Ogólnie jak można nie wiedzieć kiedy gra ukochany klub. A do tego jak można pomyśleć, że w najbliższy weekend jak wiadomo, że gra reprezentacja… Ale patrząc z drugiej strony na dziennikarstwo, to powinno być szczegółowo opisane, a nie po łepku :-)

Odpowiedź do  Ja 1910

Dziennikarz to jest zawód z którego ktoś sie utrzymuje a tutaj to raczej hobbistycznie jest to prowadzone w wolnym czasie albo w czasie innej pracy czy zajęć .

RedMan

idź się mądruj na pejsiate OnlyFansy

GGGG

No jak mają normalne pensje. Przecież też muszą za coś żyć

Ja 1910

Wiem, ale myślę, że ktoś ma chęci może w przyszłości pójść dalej w prawdziwe dziennikarstwo, czasami hobby zamienia się w pracę normalnie zarobkową. Więc powinno się grzecznie czasami komis uwagę zwrócić na błąd, bo człowiek najlepiej uczy się na błędach. Pozdro

Jurek

Cytując Klasyka
To są pismaki nie dziennikarze

Yeti

Piszę o profesjonalizmie dziennikarskim, nawet jeśli to poziom amatorski. Ale co Ci będę tłumaczył jeśli i tak nic nie zrozumiesz, gdyż jesteś niepełnosprytny.

Dawid

A nie uważasz że nie ma sensu pisać o profesjonaliźmie w stosunku do amatorów? Idź pomóż chłopakom zamiast marudzić :)
Chociaż Ryan to już tyle lat w tym siedzi że mógłby się ogarnąć faktycznie

RedMan

Jasiów o zdanie tu nikt nie pyta. Poza tym skończ wreszcie tą podstawówkę w Cosinusie nie męcz oczu tą swoją „rodowitą” polszczyzną. Bez kitu z twoją gramatyką wstydził bym się udzielać na jakimkolwiek forum publicznym… A no tak zapomiałem wstyd to dla was pojęcie obce.

Maiki

Ty to taki mały mondrala

Ava

Zieliński nawet nie łapie się do pierwszej „11” w sparingu… Ten kto podjął decyzję by przedłużyć mu kontrakt kosztem chociażby Martina powinien strzelić sobie w pecynę

Odpowiedź do  Ava

Ten co to zrobił to jest jego kasa i może sobie robić z nia co tylko chce i zatrudniać i zwalniać kogo chce.

Przypomnę Ci z czego składa się budżet Widzewa, kasa od kibiców,kasa od sponsorów kasa za prawa telewizyjne… jeżeli uważasz ze te pieniądze są własnością Stamirowskiego to jesteś totalnym debilem

Odpowiedź do  Rafi

A ja ci przypomnę że nie ma żadnej kasy od kibiców charytatywnie tylko jest kasa za karnety czyli towar/produkt jak każdy inny dla kibica i jego własnej korzyści żeby mógł na żywo mecze na stadionie oglądać, tak jak klient kina,siłowni,solarium,basenu itp

U was to wiem ze nie ma kasy od kibiców ,w Widzewie dzień meczowy prawie 15 mln zł ,trzeci wynik w lidze i nie porównuj kina do meczu,bo jak nie będzie chętnych do obejrzenia filmu ,to filmu po prostu nie puszczą, mecz się musi odbyć i lepiej jest dla klubu mieć frekwencję na poziomie 18 tysięcy niż jak u was na trzy trybuny niepełne 8 tysięcy

GGGG

I tak to PiS wygra.

Nie zapomnij o 5 tysiącach zwolnionych miejsc jełopie,czyli kasa dwa razy za jedno miejsce,no a u was niestety jakaś płachta zajmuje całą trybunę

Tak tak i w tych 5 tys jełopie nie ma biletów ulgowych dla dzieci/młodzieży które są sporo tańsze .

Za to u was są tylko drogie,rozdają za darmo z biletem MPK :-)

RedMan

to pejs więc z automatu wiadomo kim jest ;)

zając

To niech spierdala z tą swoją kasą do B-klasy do LZS Chrząstawa,a tu jest Widzew i kibice czekają, kiedy wreszcie ukochany klub odpali, a mają dość okłamywania przez właściciela, prezesa i nieroba dyrektora sportowego.Jak dalej Stamir i sortowacz odpadów będą sprowadzać kontuzjowanych zawodników w okienku transferowym, to za 2-3 kolejki nie będziemy mieli kim grać.

Kod na Ruch

(Sorry za SPAM)

Mam do Was ogromną prośbę…
Na najbliższy mecz z Ruchem chciałoby przyjechać do Nas 3 braci z Chorzowa, którzy nigdy nie byli w Sercu Łodzi.
Jeżeli ktokolwiek wiedziałby, że nie idzie na mecz, bardzo prosiłbym o przesłanie swojego kodu na adres: