Koszykarki nieudanie zakończyły rok

22 grudnia 2018, 20:34 | Autor:

Nie udało się koszykarkom Widzewa dobrze zakończyć mijającego 2018 roku. Choć podopieczne trenera Elmedina Omanicia walczyły, nie były w stanie sprostać Artego Bydgoszcz. Ostatecznie, widzewianki przegrały 67:80.

Spotkanie rozpoczęło się dla grających bez Amandy Dowe Julii Drop gospodyń niezbyt dobrze. Już po kilku minutach przegrywały one 2:11. Wtedy jednak poderwały się do ataku, a dwie akcje 2+1 Dominuque Wilson oraz Klaudii Gertchen i trzy wykorzystane rzuty osobiste Aleksandry Pawlak doprowadziły do remisu. Niestety, w końcówce pierwszej kwarty bydgoszczanki znów odskoczyły i ta część meczu zakończyła się wynikiem 13:20.

Łodzianki nie zamierzały się na szczęście poddawać. Od początku drugiej kwarty rozpoczęły swój pościg za Artego, do którego zbliżyły się na jeden punkt. Później znów dobrą serię miały przyjezdne, lecz ostatnie minuty pierwszej połowy należały do widzewianek. Sześć „oczek” z rzędu zdobyła Pawlak, dwa rzuty osobiste wykorzystała Gertchen, a celnie z wyskoku trafiła Wilson. Koszykarka ze Stanów Zjednoczonych ustaliła tym samym wynik na 36:35.

Niestety dla Widzewa, zawodniczki z Bydgoszczy wyszły na drugą połowę bardzo zmotywowane. Podopieczne trenera Omanicia z kolei nie trafiały do kosza, co spowodowało, że dziesięć punktów z rzędu zdobyło Artego. Widzewianki szybko wróciły do lepszej dyspozycji, lecz każda próba pościgu została brutalnie zatrzymywana przez przyjezdne, bardzo skuteczne zza linii rzutów za trzy. W końcówce kwarty dobrą serię zanotowały Klaudia Perisa Wilson, ale ostatnie słowo należało do Agnieszki Szott-Hejmej, która zdobyła pięć „oczek” i doprowadziła do wyniku 52:60 na niekorzyść gospodyń.

Przed rozpoczęciem ostatniej części meczu można było jeszcze mieć nadzieję, że widzewianki dogonią swoje przeciwniczki, niestety te szybko pozbawiły je złudzeń. Koszykarki z Bydgoszczy szybko zyskały dwunastopunktową przewagę, którą kontrolowały do samego końca spotkania. Ostatecznie, Widzew przegrał 67:80.

Ponownie świetnie dysponowana wśród łodzianek była Dominique Wilson, zdobywczyni 25 punktów. Dobrze spisały się też Aleksandra PawlakKlaudia Gertchen Katarina Vucković, ale widzewiankom ewidentnie brakowało wsparcia dwóch nieobecnych zawodniczek. Pierwsze skrzypce w drużynie Artego grały Ziomara Morrison Agnieszka Szott-Hejmej, które łącznie rzuciły 47 punktów.

Widzew czeka teraz krótka, dwutygodniowa przerwa świąteczna. Koszykarki wrócą do gry 6 stycznia, gdy na wyjeździe zmierzą się z Arką Gdynia. W Hali Parkowej ponownie zagrają 12 stycznia, a ich rywalkami będzie CCC Polkowice.

Widzew Łódź – Artego Bydgoszcz 67:80 (13:20, 23:15, 16:25, 15:20)

Dominique Wilson 25, Aleksandra Pawlak 12, Klaudia Gertchen 10, Katarina Vucković 10, Klaudia Perisa 7, Elżbieta Paździerska 3, Natalia Gzinka 0