Koszykówka: Widzewianki bez szans w Poznaniu

27 lutego 2021, 19:48 | Autor:

Nieudanie rozpoczęły pierwszą rundę play-offów koszykarki Widzewa Łódź. Podopieczne Piotra Niewiadomskiego mierzyły się na wyjeździe z MUKS Poznań i choć momentami starały się nawiązywać walkę z rywalkami, to finalnie nie miały z nimi większych szans, zwłaszcza że kompletnie zawodziła je skuteczność. Ostatecznie czerwono-biało-czerwone przegrały 60:86.

Gospodynie przystępowały do dzisiejszego starcia w roli zdecydowanych faworytek, szczególnie że przeciwniczki musiały radzić sobie bez Wiktorii Zapart, której miejsce w kadrze zajęła młodziutka Maria Grudzień. Pierwsze minuty były jednak dość wyrównane, a przyjezdne, głównie za sprawą biorącej na siebie ciężar gry Anny Kudelskiej, utrzymywały wynik w granicach remisu. Później osiem punktów z rzędu zdobyły poznanianki i wyszły na prowadzenie 13:5, które następnie jeszcze powiększyły – do „jedenastu” oczek. Dystans nieco zmniejszyła tuż przed końcem kwarty Kudelska, ale widzewianki i tak przegrywały 9:18.

Druga część zaczęła się lepiej dla zawodniczek z Wielkopolski, które kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Po czterech minutach świetną serią popisały się jednak łodzianki – za trzy trafiła Kudelska, a za dwa Anna Matras oraz Natalia Gzinka, doprowadzając do rezultatu 18:23. Trójkami wymieniły się też Weronika Woźniak oraz Wiktoria Stępień i można się było spodziewać, że koszykarki Widzewa jeszcze w tej kwarcie powalczą. Niestety, później znów to gospodynie zaczęły o wiele celniej rzucać, więc ich przewaga ponownie wzrosła. Ostatnie punkty przed przerwą zdobyła Kudleska, ale to MUKS wygrywał 36:27.

W drugiej połowie prowadzenie poznanianek wciąż utrzymywało się na podobnym poziomie. Po czterech minutach ładną akcją 2+1 popisała się Gzinka, ale błyskawicznie odpowiedziała jej Weronika Papiernik. To był główny problem podopiecznych trenera Niewiadomskiego. Gdy tylko wydawało się, że będą w stanie zbliżyć się na kilka punktów, to rywalki błyskawicznie rozwiewały te nadzieje. Tak było na kilkadziesiąt sekund przed końcem trzeciej kwarty. Trójka Stępień mogła zmniejszyć dystans do ośmiu „oczek”, ale była niecelna, skutecznie rzuciła za to Woźniak, a przewaga wzrosła do czternastu punktów. W ostatnich fragmentach tej części wielkopolanki jeszcze trochę się oddaliły i finalnie prowadziły 63:47.

Niestety, tym razem na comeback nie było szans, co już na początku decydującej kwarty pokazały koszykarki MUKS. Za trzy trafiły kolejno znów Woźniak oraz Marta Masłowska, a wynik wynosił 71:49. Stało się więc jasne, że to gospodynie będą mogły cieszyć się tego dnia ze zwycięstwa, zwłaszcza że w ostatniej kwarcie widzewianki miały duże problemy z celnością i długo nie mogły zdobyć punktów. Nic dziwnego, że w końcowych minutach trener sięgnął po dublerki. I to właśnie jedna z nich, Małgorzata Chojnacka, ustaliła wynik na 60:86. W serii do dwóch zwycięstw Widzew przegrywa 0:1. Drugi mecz w środę o godzinie 19:00 w Łodzi.

MUKS Poznań – Widzew Łódź 86:60 (18:9, 18:18, 27:20, 23:13)