U-19: Porażka Widzewa w próbie generalnej

27 lutego 2021, 18:19 | Autor:

Ostatni sparing przed rozpoczęciem Ligi Makroregionalnej U-19 rozegrali dziś juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego zmierzyli się na Łodziance ze swoimi rówieśnikami z Piasta Gliwice i choć do przerwy prowadzili, to w ostatecznym rozrachunku przegrali 2:3.

Widzewiacy zaczęli dzisiejsze spotkanie z rywalem z Górnego Śląska bardzo mocnym składem, szykowanym już pod start rundy wiosennej, z trenującym z pierwszym zespołem Dawidem Owczarkiem na prawej obronie. Początkowe minuty należały jednak do gliwiczan, choć pierwszy groźny był autorstwa Damiana Pokorskiego. Defensor huknął na bramkę, ale świetnie spisał się w niej Mateusz Pońc. W kolejnych fragmentach gra toczyła się głównie w środku pola. Łodzianie starali się przedrzeć przez defensywę rywali, jednak mieli z tym duże problemy. W 20. minucie na prowadzenie wyszedł Piast! Ładna zespołowa akcja zakończona została uderzeniem Dawida Piwczyka, który nie dał szans Maciejowi Schmidtowi.

Czerwono-biało-czerwoni rzucili się do odrabiania strat. Niepowodzeniem zakończyło się kilka stałych fragmentów gry, tak samo jak próba Damiana Związka po akcji na prawym skrzydle. W 34. minucie starania wreszcie przyniosły skutek! Po odbiorze w środku pola piłka trafiła do będącego sam na sam z bramkarzem Mateusza Gołdy, a ten pewnie go pokonał, doprowadzając do wyrównania. Strzelony gol dodał gospodarzom skrzydeł. Najpierw strzał Filipa Przybułka obronił golkiper, ale na dwie minuty przed końcem było 2:1! Po kornerze futbolówka trafiła pod nogi gracza testowanego, który z dystansu ustalił wynik do przerwy.

Na drugą część w łódzkiej ekipie na boisko weszło trzech nowych zawodników: Aleksander Wojda, Kamil Jakubowski oraz Filip Zawadzki. Tuż po wznowieniu prowadzenie powinien podwyższyć jednak Związek. Po błędzie jednego z obrońców z piłką prawym skrzydłem popędził Gołda, ale młody napastnik Widzewa w świetnej sytuacji bardzo wyraźnie spudłował. Choć z gry więcej miał Piast, to zdecydowanie groźniej atakowali podopieczni trenera Grzeszczakowskiego. Po dwójkowej kontrze z Zawadzkim przed szansą stanął Gołda, lecz tym razem się poślizgnął i nie zdołał oddać strzału na bramkę gliwiczan.

W miarę upływu czasu, goście zaczęli zyskiwać coraz większą przewagę, co w 70. minucie pozwoliło im wyrównać. Po dośrodkowaniu najwyżej do piłki wyskoczył Jakub Cembala i umieścił ją w siatce obok Wojdy. Na tym się niestety nie skończyło, bo już po chwili gracze z Górnego Śląska wrócili na prowadzenie. Bardzo ładnym, choć trochę szczęśliwym strzałem z rzutu wolnego popisał się Piwczyk. Na kilka minut przed końcem szansę na doprowadzenie do remisu miał jeszcze Mikołaj Merecz, ale po rajdzie trafił tylko w boczna siatkę. Nic więcej w tym spotkaniu się już nie stało. Juniorzy starsi Widzewa przegrali 2:3, a już w przyszłą sobotę w pierwszej kolejce LM U-19 zmierza się na wyjeździe z MKS Polonią Warszawa.

U-19: Widzew Łódź – Piast Gliwice 2:3 (2:1)
34′ Gołda, 43′ zawodnik testowany – 20′, 73′ Piwczyk, 70′ Cembala

Schmidt (46′ Wojda) – Owczarek (63′ Mikuś), Lenart, Kaliński, Pokorski (63′ Przybylski) – zawodnik testowany (63′ Merecz), Glicner (46′ Jakubowski), Dębiński (70′ Przybułek), Przybułek (46′ Zawadzki), Gołda – Związek

Piast (skład wyjściowy):
Pońc – Migus, Cembala, zawodnik testowany, Świetlicki, Niedbała, Stisz, Piwczyk, Orlikowski, Wanglorz, Glapka