ŁKS wygrywa przed derbami

27 lutego 2021, 14:41 | Autor:

Dokładnie za tydzień rozegrane zostaną 66. Derby Łodzi! W piątek ostatni mecz przed tym prestiżowym starciem rozegrali piłkarze Widzewa, którzy zremisowali z Radomiakiem Radom, a dziś na boisko wyszli ich rywale. ŁKS pokonał na własnym terenie Odrę Opole 2:1, choć nie bez problemów.

Starcie przy al. Unii rozpoczęło się świetnie dla podopiecznych Wojciecha Stawowego, którzy po niecałych sześciu minutach prowadzili za sprawą trafienia Piotra Janczukowicza. Goście kompletnie nie mieli pomysłu na to spotkanie, popełniali też proste błędy w obronie. Właśnie po jednym z nich ŁKS podwyższył prowadzenie – piłkę w siatce umieścił Łukasz Sekulski. Później dobrej okazji do złapania kontaktu – tym razem po pomyłce Jana Sobocińskiego – nie wykorzystał Adam Żak i do przerwy gospodarze wygrywali 2:0.

Wydawało się, że w drugiej połowie łodzianie kontrolować będą przebieg boiskowych wydarzeń, ale tak nie było. W 62. minucie fatalny błąd całego bloku defensywnego do spółki z Arkadiuszem Malarzem wykorzystał Konrad Nowak, który zdobył bramkę kontaktową. Opolanie starali się wyrównać, jednak nie udało im się już to. W końcówce z boiska wyleciał jeszcze Sobociński, lecz nie będzie to oznaczało pauzy defensora za tydzień. ŁKS wygrał 2:1 i na pewno utrzyma miejsce w najlepszej dwójce, choć jego gra wcale nie zachwyciła.

A co wydarzyło się w pozostałych rozegranych do tej pory spotkaniach tej kolejki? Bardzo ważne zwycięstwo odniosła Resovia, która na bocznym boisku przy ul. Wyspiańskiego pokonała Puszczę Niepołomice 2:1. Niespełna godzinę w barwach gości zaliczył wypożyczony z Widzewa Marcel Pięczek. Rundę dobrze zaczęła też Arka Gdynia. Podopieczni Dariusza Marca skromnie wygrali z GKS Jastrzębie 1:0, a jedyną bramkę zdobył na samym początku Maciej Rosołek. Dokończenie bieżącej serii gier dziś i jutro.