Kto będzie nowym kapitanem Widzewa?

21 lipca 2019, 20:07 | Autor:

Funkcja kapitana Widzewa nie przynosiła w minionym sezonie szczęścia noszącym jej zawodnikom. Wiele wskazuje na to, że teraz się to zmieni, bo, tak jak można było się spodziewać, opaskę przejmie Marcin Robak.

Przed rozpoczęciem poprzednich rozgrywek dowódcą łódzkiej szatni mianowano Daniela Mąkę. Pomocnik nie był jednak podstawowym wyborem Radosława Mroczkowskiego i rolę kapitana pełnił bardzo rzadko. W kilku meczach wyręczał go Robert Demjan, ale najczęściej robił to Sebastian Zieleniecki, któremu z kolei zarzucano brak zdolności przywódczych.

W zimowych sparingach opaskę przejął Dario Kristo, a podczas prezentacji drużyny oficjalnie ogłoszono, że to on wiosną będzie kapitanem. Niestety, Chorwatowi funkcja ta bardzo ciążyła, przez co obniżył loty i w końcówce sezonu często siadał na ławce rezerwowych. Przywództwo znów przypadało zatem Mące lub Zielenieckiemu.

Po odejściu pomocnika było pewne, że ponownie trzeba będzie dokonać wyboru. W pierwszych letnich grach kontrolnych opaskę nosił Rafał Wolsztyński i wydawało się, że to on może rozpocząć sezon w tej roli. Wszystko odmieniło się jednak po przyjściu do Widzewa Robaka.

24-letni napastnik musiał oddać swojemu bardziej doświadczonemu koledze nie tylko numer dziewięć, z którym występował w sparingach, ale też kapitaństwo. Tak samo będzie w lidze, bo to właśnie Robak zostanie nowym kapitanem łódzkiego klubu – poinformował portal Widzew24.pl.

Już od pierwszych minut przy al. Piłsudskiego strzelec osiemnastu bramek w poprzednim sezonie Ekstraklasy pokazał, że to on będzie prawdziwym przywódcą drużyny. Decyzja nie mogła być zatem inna i można się spodziewać, że komu jak komu, ale Robakowi opaska ciążyć nie powinna.

Subskrybuj
Powiadom o
13 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress
13
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x