Widzew nie skorzysta z furtki. Będzie przyjmował gości

22 lipca 2019, 18:09 | Autor:

12 lipca odbyło się posiedzenie zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej, na którym przyjęto uchwałę, dotyczącą udziału kibiców w meczach wyjazdowych. Jej treść od dłuższego czasu bulwersowała fanów z całej Polski.

W nowym brzmieniu dokumentu dodano zapis, że klub drużyny gospodarza ma prawo nie przyjmować przyjezdnych nie tylko na podstawie decyzji PZPN lub organów samorządowych, tak jak to miało miejsce dotychczas, ale również „w szczególnie uzasadnionych przypadkach, gdy istnieją realne, udokumentowane przesłanki wskazujące na możliwość zaistnienia zagrożeń dla bezpieczeństwa uczestników lub przebiegu meczu”.

Jakie skutki będzie mieć ta zmiana, oficjalnie podyktowana względami bezpieczeństwa? W praktyce może się okazać, że kluby będą same mogły decydować o tym, którą grupę gości przyjąć, a którą odprawić z kwitkiem. Nietrudno sobie więc wyobrazić, że część gospodarzy nie dopuści żadnych przyjezdnych do udziału w meczach.

Całe szczęście, w Widzewie nie zamierzają korzystać z takiej opcji – poinformował portal Widzew24.pl. na stadionie pojawiły się już zdemontowane przed Mistrzostwami Świata do lat 20 bariery, odgradzające kibiców w sektorze gości od reszty widowni. Na jutro zaplanowano wizytację obiektu przez policję, której opinia będzie kluczowa dla tego, czy Urząd Miasta Łodzi wyda zgodę na przyjmowanie przy al. Piłsudskiego fanów innych klubów.

Biorąc pod uwagę, że na nowym stadionie nie było z tym większych problemów, teraz nie powinno być inaczej. Jako pierwsi do „Serca Łodzi” przyjechać powinni kibice Błękitnych Stargard, którzy jednak zajmą tylko bardzo niewielką część miejsc w „klatce”. Ciekawiej będzie w kilku kolejnych meczach, bo jesienią na Widzew przyjadą m.in. Górnik ŁęcznaStal Rzeszów, GKS Katowice czy Resovia.

Zwłaszcza wizyta fanów z Górnego Śląska będzie bardzo liczna. Pomimo tego, że spotkanie zaplanowane jest na połowę października, przyjezdni już teraz zgłosili zapotrzebowanie na bilety. Jak dowiedział się WTM, kibice GKS chcą zająć komplet 907 miejsc! Jeżeli im się to uda, będzie to druga najliczniejsza wizyta gości w historii nowego stadionu.

Subskrybuj
Powiadom o
22 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
22
0
Would love your thoughts, please comment.x