Dziś będzie można przypomnieć sobie legendarny mecz z Legią

23 lipca 2019, 13:41 | Autor:

Nieco ponad dwadzieścia dwa lata temu piłkarze Widzewa zaszokowali całą piłkarską Polskę. Podopieczni Franciszka Smudy mierzyli się w Warszawie Legią i, choć na kilka minut przed końcem przegrywali 0:2, ostatecznie zwyciężyli 3:2, zapewniając sobie tytuł mistrzowski.

Jeszcze w 87. minucie na tablicy wyników utrzymywało się pewne, dwubramkowe prowadzenie legionistów. Nadzieję dał gościom Sławomir Majak, a po chwili do remisu doprowadził Dariusz Gęsior. Choć wynik ten satysfakcjonował widzewiaków, nie zamierzali oni odpuszczać i za sprawą Andrzeja Michalczuka trafili jeszcze raz, by niedługo później móc cieszyć się ze zdobycia mistrzostwa Polski.

Wszyscy kibice łódzkiego klubu doskonale znają oczywiście przebieg tego meczu. Kto chciałby sobie go jednak przypomnieć, będzie miał taką okazję dzisiaj. W Canal+ rusza bowiem cykl „Ekstraklasyka”, w którym pokazane zostaną najciekawsze fragmenty spotkań Ekstraklasy. Na pierwszy odcinek wybrano właśnie pojedynek z ul. Łazienkowskiej.

Początek relacji o godzinie 20:00 w Canal+ Sport 2. Niestety, program przewidziany jest zaledwie na pół godziny, a więc z całą pewnością nie obejrzymy całego starcia, a jedynie jego najciekawsze fragmenty.