Kucharczyk pracuje na pozostanie w Legii

16 grudnia 2013, 11:13 | Autor:

Kucharczyk_Stępiński

W poprzednim tygodniu informowaliśmy, że Widzew zainteresowany jest wypożyczeniem z zespołu Legii trzech zawodników, którzy mieliby wzmocnić skład przed wiosenną walką o utrzymanie. Jeden z nich, Michał Kucharczyk, mocnym akcentem kończy rok, co przybliżyć może go do pozostania w Legii.

Opcja z tymczasowym ściągnięciem do Łodzi Michała Kucharczyka, Daniela Łukasika i Patryka Mikity wiąże się z faktem, iż Legia wiosną nie będzie potrzebowała aż tak szerokiej kadry. Po pierwsze warszawianie kończą już zmagania w europejskich pucharach, po drugie na Łazienkowskiej chcą wyciągnąć wnioski z poprzednich lat i już zimą rozpocząć wzmacnianie składu, by do lata zgrać z drużyną nowe ogniwa.

Ewentualne transfery mogą więc sprawić, że wyżej wymieniona trójka będzie mieć problemy z załapaniem się do składu. Z naszych informacji wynika, że m.in. właśnie Kucharczyk miałby otrzymać sygnały zwiastujące kłopoty od sztabu kierowanego przez Jana Urbana. Skrzydłowy Legii wziął sobie to najwyraźniej do serca, bowiem w przedostatnim meczu w tym roku zdeklasował zespół Cracovii. W niedzielnym meczu „Kucharz” zaaplikował rywalom trzy bramki, a przy czwartej zaliczył jeszcze asystę.

Przed Legią jeszcze jeden mecz, potyczka w Zabrzu w ramach Pucharu Polski. Jeśli w starciu z Górnikiem Michał Kucharczyk znów pokaże się z tak wyśmienitej strony, to szanse na włączenie się we wiosenną rywalizację mocno wzrosną i być może Urban nie zdecyduje się puścić swojego zawodnika do innego klubu.