Sylwester Cacek nie weźmie udziału w debacie

17 grudnia 2013, 10:53 | Autor:

Cacek Sylwester

Jutro w TV Toya odbędzie się zaplanowana kilka dni temu debata poświęcona Widzewowi Łódź. Zaproszenia do udział w niej otrzymały osoby będące blisko klubu, w tym dwie toczące medialny spór o widzewskie losy: Sylwester Cacek i Grzegorz Waranecki. Właściciela jednak zabraknie.

Zamieszanie wokół klubu zaczęło się we wtorek, 3 grudnia, kiedy to po przegranym meczu z Górnikiem Zabrze Grzegorz Waranecki zamieścił emocjonalny wpis na Facebooku zawierając w nim ofertę kupna udziałów Widzewa od Sylwestra Cacka. Propozycji towarzyszyło także wytknięcie Cackowi wielu błędów w zarządzaniu klubem, co doprowadziło do jego kłopotów sportowo-finansowych.

Cacek odpowiedział po trzech dniach. Kibiców zapewniał, że klub jest w fazie restrukturyzacji finansowej i wychodzi na prostą. Waraneckiemu odpowiedział, że nie traktuje go oraz jego oferty poważnie. Wyciągnął też na światło dzienne kilka spraw, które miały uderzać w wiarygodność kibica-biznesmena.
Medialna wojenka Cacka z Waraneckim wywołała sporą burzę, pisali o niej dziennikarze z całej Polski. Zawziętość Grzegorza Waraneckiego obudziła także w kibicach chęć zmian w klubie, które miałyby uzdrowić Widzew.

Dalsza polemika na łamach gazet i portali internetowych byłaby jednak złym pomysłem. Zamiast tego pojawił się pomysł, aby zainteresowani losem Widzewa ludzie pojawili się na moderowanej debacie, w której będą mogli omówić przyszłość klubu i wspólnie znaleźć sposób na uzdrowienie klubu.

Jak udało nam się ustalić na jutrzejszej debacie zabraknie jednak najważniejszego człowieka, Sylwestra Cacka. Właściciel Widzewa grzecznie podziękował za zaproszenie, dodał, że zawsze z chęcią spotka się i porozmawia z ludźmi, którzy zjawią się w studio, ale sam osobiście stawić się nie może. Powodem, który zmusza Cacka do nieobecności mają być ważne zajęcia biznesowe, które zaplanował akurat na ten dzień i na tą godzinę.

W debacie udział wezmą więc: Paweł Młynarczyk (Prezes Zarządu RTS Widzew), Wojciech Borkowski (do wczoraj Przewodniczący Rady Nadzorczej klubu), Witold Skrzydlewski (Wiceprzewodniczący Rady Nadzorczej Widzewa) oraz biznesmen, kibic i sponsor Eduardsa Visnakovsa, Grzegorz Waranecki.
Zapis video z debaty zobaczyć będzie można o godzinie 18:30 w TV Toya.