Dwóch widzewiaków z szansami na „Odkrycie Roku”! (głosowanie)

17 grudnia 2013, 11:42 | Autor:

Eduards_Visnakovs

Wielkie wyróżnienie spadło na dwóch piłkarzy Widzewa: Bartłomieja Pawłowskiego (wypożyczony obecnie do Malagi) oraz Eduardsa Visnakovsa. Polski Związek Piłkarzy nominował tę dwójkę do nagrody „Odkrycie Roku” w piłkarskim roku 2013. Wcześniej „Wiśnia” otrzymał nominację dla najlepszego napastnika, a Kevin Lafrance obrońcy.

Polski Związek Piłkarzy kandydatów do nagrody dla najlepszego bramkarza, obrońcy, pomocnika i napastnika T-Mobile Ekstraklasy ogłaszał już od kilkunastu dni. Dziś PZP opublikował na swojej stronie internetowej nazwiska nominowanych do tytułu: Piłkarza Roku w Polsce, Piłkarza Roku w T-Mobile Ekstraklasie, Odkrycia Roku w T-Mobile Ekstraklasie, Młodego Piłkarza Roku w T-Mobile Ekstraklasie, Najlepszego Trenera oraz Najlepszego Sędziego.

W kategorii Odkrycia Roku T-Mobile Ekstraklasie nominację otrzymali dwaj widzewiacy: Bartłomiej Pawłowski, który obecnie przebywa na wypożyczeniu w hiszpańskiej Maladze oraz Eduards Visnakovs, najlepszy strzelec Widzewa (10 goli) oraz jeden z najlepszych snajperów w lidze (8 trafień).
Obaj piłkarze rok 2013 mają bardzo udany. Pawłowski przeniósł się do prestiżowej Primera Division, zaliczył kilka udanych występów z młodzieżową reprezentacją Polski,  którą jest o krok od awansu na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy 2015.
Visnakovs z kolei rozbłysnął w drugiej połowie roku. Po przeprowadzce do Widzewa regularnie trafiał do siatki, co zaowocowało powołaniem, a później debiutem w pierwsze reprezentacji Łotwy.

Wcześniej nominację na najlepszego obrońcę ligi otrzymał Kevin Lafrance, który paradoksalnie nie został z kolei doceniony przy Piłsudskiego, bowiem karnie przesunięto go do rezerw. Natomiast o tytuł najlepszego napastnika powalczy wspomniany już wyżej Eduards Visnakovs. Łotysz z dwiema nominacjami zdaje się być największym wygranym mijającego roku.

Kliknij, by oddać głos na Eduardsa Visnakovsa lub Bartłomieja Pawłowskiego w kategorii Odkrycie Roku

Kliknij, by oddać głos na Eduardsa Visnakovsa w kategorii Najlepszy Napastnik

Kliknij, by oddać głos na Kevina Lafrance’a w kategorii Najlepszy Obrońca

Wybór kapituły konkursu, czyli polskich piłkarzy oraz kibiców, którzy głosować mogą pod powyższymi linkami, poznamy 13 stycznia.