„Szlachetna paczka” w Zgierzu

17 grudnia 2013, 08:08 | Autor:

„Szlachetna paczka” to projekt ogólnopolski, mający na celu niesienie pomocy najuboższym rodzinom. W tym roku, jako FC Zgierz postanowiliśmy przyłączyć się do pomocy.

Wybór padł na pomoc zgierskiej rodzinie, która składa się z matki samotnie wychowującej dwójkę dzieci (syn 4 lata, córka 1,5 roku). Rodzina potrzebowała pomocy dosłownie w każdej możliwej kwestii od rzeczy codziennego użytku jak jedzenie, chemia po ubrania, zabawki czy łóżko dla dzieci.

Po w miarę szybkiej mobilizacji, w kilka dni udało się zebrać najpotrzebniejsze rzeczy, które miały zostać dostarczone rodzinie.

W środę (11 grudnia) dwa do pełna wypakowane samochody wraz z członkami naszego FC pojechały zawieźć wszystkie zebrane podarki. Oprócz odzieży, chemii, artykułów spożywczych, w tym słodyczy dla dzieciaków z zebranych funduszy udało się również zakupić tak bardzo upragnione przez mamę i jej pociechy, piętrowe łóżko.

Wszystko dostało sprawnie dostarczone, czemu towarzyszyła niezwykła radość kobiety i szczere uśmiechy na twarzach jej pociech.

Relacja z akcji jest skromna w fotografie, gdyż uznaliśmy, że warunki w jakich mieszkają te osoby, nie są stosownym miejscem to urządzania sobie sesji fotograficznych. Jednego możemy być pewni – był to kawał pożytecznej roboty, bo jak się okazało na miejscu, ludzie mogą mieszkać i żyć w naprawdę ciężkich warunkach.

To uświadomiło nam, że naprawdę warto pomagać, bo kiedyś my sami możemy tej pomocy potrzebować !
Dzięki wszystkim którzy przyłączyli się do akcji – nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska !

FC Zgierz