Lechia Gdańsk – Widzew Łódź 0:0

10 lutego 2023, 20:30 | Autor:

Niestety po dziewięćdziesięciu minutach gry tablica wyników wskazuje 0:0. Czerwono-biało-czerwoni nie mogą być zadowoleni z punktu, bo w oczy bardziej rzuca się strata dwóch „oczek”. Widzew notuje trzeci remis z rzędu i musi jeszcze trochę poczekać na pierwsze zwycięstwo wiosną.

Tradycyjnie godzinę przed spotkaniem z Lechią Gdańsk trener Niedźwiedź odsłonił karty. Te pokazały, że piłkarzem z urazem, o którym mówiło się w mediach jest Fabio Nunes, który nabawił się urazu wykluczającego go z gry na kilka tygodni. Z dobrych informacji – w pierwszym składzie ponownie wyszedł Jordi Sanchez, który wyleczył już swój uraz.

Początek meczu zdecydowanie na korzyść Widzewa. Goście bardzo wysoko wyszli na rywala już od pierwszych minut, a to zaowocowało w sytuacje bramkowe. W 3. minucie lewą stroną popędził Jordi Sanchez. Hiszpan znalazł się praktycznie przy prawym słupku bramki Kuciaka i zagrał górą do niekrytego Mato Milosa. Chorwat niestety źle rozwiązał te dobrą sytuację i oddał bardzo słaby strzał głową. Trzy minuty później z prawej strony dogrywał Stępiński. Piłka minęła kilku rywali i na koniec trafiła pod nogi Pawłowskiego. 30-latek znalazł trochę miejsca ale jego uderzenie zostało zablokowane przez Nalepę.

W 18. minucie przed fenomenalna szansą stanął Letniowski. Ponownie lewą stroną ruszył Sanchez, który tym razem długo się nie zastanawiał i dośrodkował piłkę w pole karne. Tam interweniowali obrońcy Lechii, którzy zagrali piłkę prosto pod nogi 24-latka. Niestety jego strzał z woleja powędrował obok słupka.

W 21. minucie z rzutu rożnego niecelnie zagrywał Letniowski. Piłka niczym w meczu z Pogonią trafiła do Terpiłowkiego, który tak jak w pierwszym meczu tej rundy, miękko dośrodkowywał w pole karne. Tam Hanouska niestety uprzedził Nalepa. Gdyby nie on, to Czech stanąłby „sam na sam” z golkiperem Lechii. Chwilę później Stępiński dobrze przerzucał piłkę do Milosa. Z prawej strony był również Pawłowski i to on ostatecznie dośrodkowywał w „szesnastkę”. Piłka dosyć długo leciała w pole karne, w którym upadł jeden z widzewiaków. Podopieczni Janusza Niedźwiedzia domagali się rzutu karnego, ale sędzia zdecydował się kontynuować grę.

W 23. minucie do głosu doszła Lechia. Piłkę z prawej strony dośrodkowywał Durmus, a Zwoliński będący w polu karnym efektywnie przepchnął Stępińskiego, czym wygrał dobrą pozycję do oddania strzału głową. Na szczęście na posterunku był Ravas.

W 29. minucie kolejną sytuację mieli biało-zieloni. Na około dziewiętnastym metrze Letniowski faulował Conrado. Sędzia nie puścił gry i podyktował rzut wolny z bardzo groźnej odległości. Do stałego fragmentu gry podszedł Nalepa oraz Pietrzak, ale ostatecznie ten drugi zdecydował się na uderzenie, z którym małe problemy miał Ravas. Golkiper musiał parować piłkę na bok.

Bardzo groźnie pod bramką Kuciaka było w 42. minucie! Krótko rozegrali rzut rożny widzewiacy, dośrodkowywał Pawłowski, który świetnie znalazł Sancheza. Dobrze uderzał głową Hiszpan, ale świetną instynktowną obroną popisał się golkiper gospodarzy. Trzy minuty później Widzew konstruował kolejny atak. Spokojnie wymieniali podania po obwodzie w ataku pozycyjnym podopieczni Janusza Niedźwiedzia i dosyć niespodziewanie Letniowski wysunął sobie piłkę do przodu i huknął z okolic dwudziestego piątego metra. Nie było to łatwe uderzenie i Kuciak z trudem sparował to uderzenie na rzut rożny.

Po pierwszej połowie możemy powiedzieć że, to Widzew gra, to RTS bawi się piłką przy nodze i tłamsi pressingiem gospodarzy. Gra może się podobać, oby były z tego bramki.

W drugą połowę lepiej weszli gospodarze. Pierwsza groźna okazja w drugiej połowie miała miejsce dopiero w 56. minucie. Z szybką i niezwykle groźną kontrą ruszyła Lechia. Atak ten rozpoczął Durmus, który pod polem karnym zagrał do Zwolińskiego. Polski napastnik został skutecznie wypchany do boku przez defensorów Widzewa i jego lekki strzał powędrował obok prawego słupka bramki Ravasa.

W 62. minucie Ciganiks znalazł swoim dośrodkowaniem Sancheza. Hiszpan dobrze uwolnił się spod krycia rywala, ale jego strzał głową powędrował nad bramką. Chwilę później świetnie wyglądający w tym meczu Pawłowski oszukał po lewej stronie boiska Nalepę, dośrodkował w pole karne, w którym znajdował się Ernest Terpiłowski. Młodzieżowiec z dużymi problemami doszedł do strzału, ale jego uderzenie powędrowało wysoko nad bramką rywala.

W 70. minucie zrobiło się bardzo gorąco pod bramką Henricha Ravasa. Kolejna dobra kontra Lechii Gdańsk. Ponownie prawą stroną ruszył Durmus, który zgrał piłkę przed pole karne. Tam znalazł się Tobers, który mocno uderzał. Kibice Widzewa pewnie zadrżeli, ale na ich szczęście, strzał Łotysza wylądował na poprzeczce. Dobijał jeszcze głową Zwoliński, ale nad bramką.

W końcówce spotkania mogliśmy oglądać już znacznie mniej akcji. Obie drużyny raczej wymieniały się bezpośrednimi zagraniami, które rzadko znajdowały adresata, aż do 90. minuty. W pierwszej z czterech doliczonych minut z kontrą ruszył Widzew, a konkretnie Juljan Shehu. Długo prowadził piłkę przy nodze, minął dwóch rywali i świetnie wypuścił Bartłomieja Pawłowskiego. 30-latek wpadł w pole karne, ale jego płaski strzał lewą nogą był za słaby, żeby pokonać Kuciaka. Szkoda bo wydaje się, że była to najlepsza sytuacja w tym spotkaniu. Niestety Widzew notuje trzeci remis z rzędu i wydaje nam się, że traci kolejne dwa punkty.

Lechia:
Kuciak – Bartkowski, Nalepa, Maloca, Pietrzak – Toberts, Kubicki (90+4 Biegański), Friesenbichler (66′ Marco Terrazzino) – Durmus, Zwoliński, Conrado (72′ Sezonienko)