Lechia – Widzew (wypowiedzi)

10 lutego 2023, 22:51 | Autor:

Po raz trzeci tej wiosny piłkarze Widzewa zmarnowali okazję do zwycięstwa i tylko zremisowali w Gdańsku z Lechią. Jak spotkanie ocenili trenerzy i zawodnicy?

Janusz Niedźwiedź:
„Zacznę od podziękowań dla naszych kibiców, którzy bardzo licznie stawili się w Gdańsku. Dla nas jest to ważne, że wspierają nas każdego dnia. Życzę im szczęśliwej drogi powrotnej. Po drugie, chcę złożyć urodzinowe życzenia trenerowi Żmudzie, życzyć mu wytrwałości i dużo zdrowia. A jeśli chodzi o mecz, to wyznajemy zasadę, by cały czas robić krok do przodu i być o ten 1% lepszym. Dziś mogliśmy zamknąć spotkanie, mieliśmy piłkę meczową i Lechia już by się nie podniosła. Pomimo, że gol nie padł, trzeba docenić to, że pierwszy raz na wiosnę sami nie straciliśmy bramki, bo utrzymaliśmy koncentrację.

Muszę przyznać, że początek starcia był dobry, ale potem nasza gra zwolniła. Nie byliśmy już tak szybcy i dokładni w drugiej części pierwszej połowy, czym daliśmy Lechii trochę oddechu. W drugiej połowie zawody miały różne oblicza. Ten mecz nie był tak intensywny i wizualnie dobry, jak poprzednie, ale doceniamy czyste konto. Tworzymy swoje szanse, jesteśmy powtarzalni i wierzę, że w kolejnym meczu będziemy okazje wykorzystywać.”

Marcin Kaczmarek:
„Zdobywamy oczko z przeciwnikiem, który daje dużo fajnej energii w Ekstraklasie. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to nie będzie łatwy mecz i faktycznie taki nie był. Zdecydowanie więcej wymagam od swojego zespołu w grze z piłką, ale jest też dziś wiele pozytywów. Przede wszystkim znów nie straciliśmy bramki, co jest dla nas wartością dodaną. Ale w spotkaniach u siebie powinniśmy kreować więcej sytuacji pod bramką przeciwnika. Będziemy nad tym mocno pracować.

0:0, dopisujemy punkt. Pół żartem, pół serio mogę powiedzieć, że mamy lepszy bilans meczów z Widzewem. A serio, to jesteśmy na dwóch różnych biegunach. Życzę łodzianom powodzenia, bo to fajny zespół w tej lidze.”

Marek Hanousek:
„To był bardzo podobny mecz do tego z Jagiellonią. Stwarzamy sobie bardzo dużo sytuacji, ale jesteśmy nieskuteczni. Brakuje czasem jakości, czasem spokoju. W dwóch ostatnich spotkaniach oddaliśmy czterdzieści dwa strzały, a zdobyliśmy jednego gola. Trudno więc wygrywać mecze. Pozytywem jest to, że zagraliśmy na zero z tyłu. Podkreślić trzeba też przyjazd naszych kibiców w takiej liczbie. Bardzo dziękujemy im za wsparcie.”

Serafin Szota:
„Ciężko na gorąco powiedzieć, że ten wynik jest rozczarowaniem. Na pewno boli brak skuteczności i to musimy poprawić. Zrobiliśmy krok do przodu w postaci zagrania na zero z tyłu, wystrzegaliśmy się błędów w defensywie i utrzymaliśmy koncentrację. Ale zabrakło nam jakości z przodu. Trzeba jednak pamiętać, że Lechia też była bliska gola, gdy trafiła w poprzeczkę. Chcę bardzo podziękować naszym kibicom, którzy przyjechali tu w dwa tysiące. To, co oni robią, to jest coś niesamowitego.”

Subskrybuj
Powiadom o
68 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
68
0
Would love your thoughts, please comment.x