Legia – Widzew (wypowiedzi)

21 lipca 2013, 04:49 | Autor:

Powiedzieli po meczu:

Radosław Mroczkowski:
„Dostaliśmy dużą lekcję, łatwo stracone dwie bramki w najgorszych momentach – na początku meczu i „do szatni”. Nie funkcjonowaliśmy jako zespół, mieliśmy dużo błędów własnych. Musimy stworzyć kadrę, która będzie funkcjonowała, ale potrzebujemy na to czasu. Mieliśmy kilku debiutantów i było widać to, jak również różnicę umiejętności między zespołami. Byli jednak tacy zawodnicy, którzy zrobili dobre wrażenie. Potrafiliśmy też stworzyć sytuacje i to mały plusik w tej sytuacji. Ten mecz pokazał, ile pracy przed nami, mieliśmy mało czasu i mało gier kontrolnych przy dużych zmianach w składzie. W porównaniu do meczu z wiosny to przepaść”

Jan Urban:
„Dobrze mecz się zaczął i umieliśmy to wykorzystać, choć Pawłowski miał szansę na strzelenie bramki. W drugiej połowie strzelaliśmy kolejne bramki a od 75 minuty, kiedy Widzew grał w dziesiątkę, nie mieliśmy już żadnych kłopotów. Chcę sprawdzać zawodników nie tylko w sparingach i stąd tyle zmian w porównaniu do meczu z Walijczykami. Tak może być jeszcze przez jakiś czas. Przed Mikitą jest jeszcze dużo pracy, ale ma smykałkę do gry”

Bartłomiej Kasprzak:
„Każdy z nas grał słabo i każdy popełniał błędy. Mecze wygrywamy i przegrywamy wszyscy, dlatego nie  będę oceniał kolegów. Musimy wyciągnąć wnioski z tego meczu i jak najszybciej o nim zapomnieć”

Jakub Bartkowski:
„Nie możemy pozwalać sobie na stratę bramki tak szybko. Przegrać można, ale przegrana 1:5 to wstyd.”

Bartłomiej Pawłowski:
„Mieliśmy sytuacje. Po moim strzale Dusan Kuciak pokazał klasę. Gdyby na jego miejscu był inny bramkarz, pewnie byłby gol. Z przebiegu meczu powinno być 4:2, 4:3 dla Legii.”

Łukasz Staroń:
„Przy bramce dostałem dobre podanie od Hajrapetjana, było blisko to strzeliłem w dolny róg. Miałem tez szansę na 2:5, ale źle stanąłem i poszło nad poprzeczką”