Letnie okienko transferowe zamknięte

2 września 2021, 08:00 | Autor:

1 września o godzinie 23:59 zamknęło się w Polsce letnie okienko transferowe. W tym czasie barwy Widzewa Łódź zasiliło aż jedenastu nowych piłkarzy. Wszystko wskazuje na to, że w rundzie jesiennej nic się już więcej nie stanie, choć wciąż można oczywiście kontraktować zawodników bez przynależności klubowej.

Jeszcze w w poprzednim sezonie ogłoszono, że widzewiakiem zostanie Bartosz Guzdek, ale formalnie stało się to dopiero z początkiem lipca. Pierwszym typowo letnim transferem był z kolei sprowadzony ze Skry Częstochowa Radosław Gołębiowski. W kolejnych dniach jego śladami poszli odpowiednio Paweł Zieliński, Juliusz Letniowski, Karol Danielak, Tomasz Dejewski, Kacper Karasek oraz Abdul Aziz Tetteh. W międzyczasie do Łodzi trafił też Luka Uskoković, jednak z powodów zdrowotnych jego umowa nie weszła w życie.

Tuż przed rozpoczęciem rozgrywek ogłoszono dość niespodziewany transfer Fabio Nunesa z Portugalii, ale na tym wciąż nie koniec. Później do drużyny dołączył jeszcze Hiszpan Daniel Villanueva, który po zaliczeniu testów sportowych również podpisał kontrakt. Na deser włodarze czterokrotnego mistrza kraju zostawili sobie ściągniecie na al. Piłsudskiego napastnika, zaś okazał się nim Włoch Mattia Montini, czyli wzmocnienie numer jedenaście.

I wygląda na to, że ostatnie, bo wczoraj zamknęło się w Polsce okienko transferowe. Kluby mogą rzecz jasna cały czas sprowadzać zawodników, jednak tylko tych, którzy nie posiadają żadnej przynależności. A czy w Widzewie planują jeszcze jakieś ruchy? Jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, to kompletnie się na to nie zanosi. Licząca dwadzieścia siedem osób kadra pierwszej drużyny jest na tyle mocna, że powinna dać radę w niezmienionym kształcie.

Subskrybuj
Powiadom o
16 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
16
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x