Letniowski wraca do treningów

15 listopada 2021, 10:54 | Autor:

Ze sporymi problemami kadrowymi musiał radzić sobie w ostatnich tygodniach trener Janusz Niedźwiedź. Wygląda jednak na to, że najgorsze jest już za nami, a kolejni zawodnicy będą stopniowo wracali do pełnej dyspozycji. Jak zdradził sam szkoleniowiec na antenie Widzew.FM, w środę treningi wznowi Juliusz Letniowski!

Pomocnik po raz ostatni pojawił się na boisku podczas spotkania z Koroną Kielce. Dostał wówczas dwie żółte kartki, które wykluczyły go z udziału w derbach Łodzi. Po odcierpieniu kary nie powrócił jednak do gry, bo w międzyczasie przyplątał mu się uraz. Pauza się przedłużała, ale od środy Letniowski ma już trenować z drużyną. „Mówiłem wcześniej, że nie wiemy, kiedy wróci Julek, bo taka jest specyfika jego urazu. Dzień przed ostatnim meczem dostałem jednak informację, że we wtorek pojawi się w Łodzi, a już w środę będzie mógł uczestniczyć w treningach. Będziemy go spokojnie wprowadzać do zajęć” – dowiedzieliśmy się.

Pod koniec zeszłego tygodnia zajęcia wznowił Krystian Nowak, chociaż w kadrze na wyjazd do Bielska-Białej jeszcze go zabrakło. Na kolejny mecz z Sandecją Nowy Sącz powinien być jednak gotowy. „Krystian wrócił do pracy już w zeszłym tygodniu, ale na razie bardzo delikatnie wprowadzamy go w treningi z piłką. Dzisiaj zespół ma wolne, natomiast Krystian odbędzie dodatkowe zajęcia, żeby jak najszybciej doszedł do formy. Jego przerwa była długa, więc musimy zobaczyć, jak będzie wyglądał w najbliższych dniach. Jeśli nic się jednak nie zmieni, to będzie do naszej dyspozycji pod kątem kolejnego meczu” – wyjawił opiekun łodzian.

Nieco gorzej wygląda niestety sytuacja Mattii Montiniego. Włoch narzeka na uraz łydki, a na razie trudno przewidywać, kiedy dojdzie do pełnej sprawności. „Uraz łydki powoduje, że na Mattię będziemy musieli jeszcze chwilę poczekać. Jak długo? Za kilka dni powinniśmy wiedzieć dokładnie. Pierwsze diagnozy nie były optymistycznie, natomiast po USG okazało się, że kontuzjowana noga szybko dochodzi do siebie. Już niedługo będziemy w stanie precyzyjnie podać, kiedy Mattia powróci do zajęć” – podkreślił na antenie Widzew.FM trener Niedźwiedź.

Niepokój wśród kibiców wywołała też absencja w Bielsku-Białej Przemysława Kity, jednak w jego przypadku nie ma żadnych powodów do obaw. Napastnik zwyczajnie się przeziębił, w związku z czym w ostatniej chwili wypadł z kadry meczowej na pojedynek z Podbeskidziem. Od początku bieżącego tygodnia powinien jednak bez żadnych problemów ćwiczyć z zespołem.

Subskrybuj
Powiadom o
41 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
41
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x