Lider Swarzędz – Widzew Łódź 77:54 (37:17)

9 października 2022, 20:50 | Autor:

Nie będą miło wspominać niedzielnego wieczoru koszykarki Widzewa Łódź. Podopieczne Anny Chodery przegrały na wyjeździe z Liderem Swarzędz 77:54. Łodzianki zaliczyły bardzo słabe dwie pierwsze kwarty, dając w ten sposób dużą przewagę ekipie Lidera. W drugiej połowie tego starcia widzewianki grały bardziej wyrównane zawody, lecz straty z początku meczu nie udało się już odrobić.

Od początku tego spotkania na prowadzenie wyszły gospodynie. Po pięciu minutach gry na tablicy widniał rezultat 7:2. Niestety, kolejne wydarzenia również nie przynosiły zwrotu akcji, gdyż koszykarki Lidera tylko powiększyły swoje prowadzenie i nie dały drużynie z Łodzi dojść do głosu. Wynik 17:4 po pierwszej kwarcie mówił sam za siebie i wiadomo było już, że jeśli przyjezdne chciały wygrać ,to musiałyby wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Druga kwarta to również lepsza gra ekipy spod Poznania, choć reprezentantki Widzewa odpowiadały już znacznie konkretniej. Skuteczne pod koszem były Oliwia Janicka i Marta Piątek, ale to nie wystarczało na dogonienie rywalek. Po pierwszej części meczu zawodniczki obu drużyn schodziły do szatni przy wyniku 37:17.

W trzecią kwartę widzewianki weszły całkiem nieźle, bowiem w przeciągu minuty sześć punktów zdobyła Piątek. Na tablicy wciąż widniał jednak bardzo niekorzystny wynik 42:24, a czasu do odwrócenia losów spotkania pozostało coraz mniej. W końcówce trzeciej kwarty znów inicjatywę wykazały zawodniczki Lidera i szybko podniosły swoje prowadzenie do 55:33. Było już zatem niemal pewne, że wygranie tego meczu będzie graniczyło z cudem. Przyjezdne mimo to się nie poddawały – dobre fragmenty gry odnotowywały Piątek i Kudelska, ale o odrobieniu tak wielkiej straty nie było mowy. Widzew przegrał na wyjeździe z Liderem Swarzędz 77:54. Następny mecz już za tydzień. Rywalem będzie wtedy krakowska Wisła.

Lider Swarzędz – Widzew Łódź 77:54 (17:4, 20:13, 18:16, 22:21)