Ligowy remis Śląska przed meczem z Widzewem

22 września 2019, 16:44 | Autor:

Już za dwa dni piłkarzy Widzewa i Śląska Wrocław czeka mecz pierwszej rundy Pucharu Polski. Wczoraj oba zespoły rozegrały swoje ligowe spotkania. Łodzianie wygrali z Lechem II Poznań, a ich wtorkowi przeciwnicy zremisowali z Zagłębiem Lubin.

Derby Dolnego Śląska dostarczyły wielu emocji, zarówno na trybunach, gdzie obie strony zaprezentowały oprawy, ale też na boisku. Wynik w 22. minucie otworzyli wrocławianie, po bramce sprowadzonego latem do klubu Erika Exposito. Zagłębie szybko wyrównało, jednak Hiszpan znów dał gospodarzom prowadzenie. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do przyjezdnych, gdy tuż przed przerwą gola zdobył Bartosz Kopacz.

W drugiej części gry obraz meczu się nie zmienił. W 63. minucie na 3:2 dla gości trafił Sasa Zivec, lecz Śląsk błyskawicznie odpowiedział, za sprawą Dino Stigleca. Równie szybko Zagłębie trafiło ponownie i na nieco ponad dwadzieścia minut przed końcem prowadziło 4:3. W jednej z ostatnich akcji spotkania podopiecznym Vitezslava Lavicki udało się jednak jeszcze zdobyć jeden punkt, gdy hat-tricka skompletował Exposito.

Sobotnie spotkanie z całą pewnością kosztowało piłkarzy Śląska wiele sił. Czy przełoży się to na dobór przez czeskiego szkoleniowca bardziej rezerwowego składu na starcie przy al. Piłsudskiego? Trener na razie nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. „Mamy jeszcze niedzielę oraz poniedziałek. Wtedy podejmiemy decyzję, zarówno temat obsady bramki, jak i pozostałych pozycji” – powiedział na wczorajszej konferencji prasowej Lavicka.

Nawet jeżeli szkoleniowiec wrocławian zdecyduje się na grę tymi piłkarzami, którzy w lidze dostają mniej szans, i tak będzie miał kim postraszyć widzewiaków. W tym gronie znajdują się bowiem m.in. Piotr CelebanMateusz CholewiakMateusz Hołownia czy sprowadzony do klubu pod koniec okienka transferowego Filip Marković. Gospodarzy czeka więc niełatwe zadanie.

Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin 4:4 (2:2)
22′, 38′, 90′ Exposito, 65′ Stiglec – 32′ (k) Starzyński, 45′ Kopacz, 63′ Zivec, 68′ Slisz