ŁKS II Łódź – Widzew II Łódź 1:1 (0:0)

14 czerwca 2019, 11:47 | Autor:

W piątkowe przedpołudnie, na hybrydowym boisku kompleksu przy ul. Minerskiej, piłkarze rezerw Widzewa rozegrali swój ostatni mecz w tym sezonie. W małych derbach Łodzi z ŁKS padł remis 1:1, a jedynego gola dla gości zdobył Damian Skrzeczkowski.

W porównaniu do ostatniego starcia z LKS Rosanów, trener Jakub Grzeszczakowski zdecydował się dokonać w składzie jednej, wymuszonej zmiany. Pauzujący za czerwoną kartkę Konrad Cieślak zastąpiony został przez Kamila Piskorskiego, który wrócił po spowodowanej kontuzją przerwie.

W pierwszych fragmentach spotkania przewagę zyskali widzewiacy. Najgroźniej było w 7. minucie, gdy po dośrodkowaniu Jakuba Jasińskiego uderzał Dawid Telestak, a strzał z trudem obronił strojący w bramce ŁKS Dawid Arndt. W odpowiedzi, z rzutu wolnego swoich sił spróbował Tobiasz Olowo, na szczęście jednak na posterunku był Jakub Mikołajczak.

W miarę upływu gry, inicjatywę zaczęli przejmować gospodarze, lecz nie byli w stanie stworzyć realnego zagrożenia pod bramką Widzewa. Co nie udało się im, wyszło gościom! W 38. minucie jeden z zawodników gości został sfaulowany w polu karnym, a sędzia bez wahania wskazał na jedenasty metr. Do piłki podszedł Jasiński, ale niestety uderzył tylko w słupek.

Jeszcze w pierwszej połowie na prowadzenie mógł wyjść ŁKS. Niepewną interwencję Mikołajczaka wykorzystał jeden z graczy gospodarzy, który dopadł do futbolówki i umieścił ją w siatce. Prowadzący zawody Patryk Adamczyk dopatrzył się jednak spalonego. Później strzelał też Jasiński, ale ponownie nie trafił w światło bramki i do przerwy utrzymywał się wynik bezbramkowy.

Po zmianie stron, ponownie w dogodnej sytuacji znalazł się Jasiński, który otrzymał podanie od Telestaka. Uderzył jednak w Arndta. Chwilę później świetną okazję miał Filip Pietrzak, ale nie był w stanie trafić do pustej bramki. Niewykorzystana szansa szybko się zemściła i gola zdobył Widzew! W 58. minucie pięknym strzałem w okienko popisał się Damian Skrzeczkowski, nie dając najmniejszych szans bramkarzowi ŁKS!

Podopieczni trenera Grzeszczakowskiego mogli pójść za ciosem, lecz ponownie Jasiński przegrał pojedynek z Arndtem. W odpowiedzi, po strzale z rzutu wolnego dobrze interweniował Mikołajczak. Niestety, w 72. minucie sztuka ta już mu się nie udała. Jeden z widzewiaków zagrał ręką w polu karnym, a jedenastkę na gola zamienił pewnym uderzeniem Jakub Piela.

Bardzo dobrze dysponowany był tego dnia Skrzeczkowski i na kwadrans przed końcem, po jego dośrodkowaniu, przed szansą stanął wprowadzony po przerwie Maciej Nowicki. Strzelił jednak nad poprzeczką. W końcówce ogromną przewagę zyskał ŁKS, a swoje okazje mieli PielaDariusz Gmosiński oraz Eryk Bomba. Widzewiakom udało się przetrwać oblężenie i mogli nawet wygrać. Niestety, strzał Filipa Bechta w ostatniej akcji spotkania trafił w poprzeczkę.

Derbowy remis oznacza, że zespół trenera Grzeszczakowskiego jest już pewny zajęcia drugiego miejsca w tabeli łódzkiej okręgówki. Nowy sezon, najprawdopodobniej na tym samym szczeblu, rozpoczną w połowie sierpnia.

72′ (k) Piela – 58′ Skrzeczkowski