PZPN zdjął nadzór finansowy i zmniejszył karę

14 czerwca 2019, 17:42 | Autor:

W zeszłym tygodniu wśród kibiców Widzewa zawrzało. Powodem była decyzja Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN, która co prawda przyznała łódzkiemu klubowi licencję, ale z nadzorem finansowym i sankcją w wysokości 10 tysięcy złotych.

Przy al. Piłsudskiego szybko złożyli jednak odwołanie, które okazało się skuteczne. Jak czytamy na oficjalnej witrynie klubowej, Widzew przestawił wszystkie dokumenty, do których był zobowiązany. W związku uznali więc, że nadzór nie jest już wymagany i zdecydowała się go zdjąć.

Komisja ds. Licencji Klubowych wzięła również pod uwagę tłumaczenie klubu, dotyczące niezłożenia wszystkich dokumentów w terminie. Przedstawiony przez łodzian powód, czyli brak dostępu do pomieszczeń na stadionie z uwagi na Mistrzostwa Świata do lat 20, uznano za przekonujący i kara została zmniejszona z dziesięciu do pięciu tysięcy złotych.

11
Dodaj komentarz

7 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
11 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr Z.

Może przydałaby się choć chwila zastanowienia dla tych, którzy na tym forum rzucali ciężkie oskarżenia na lewo i prawo…

dino

Jakie zastanowienie ??? czyli nie wszystko było ok skoro jest kara 5 tys. ??? a co tam…kibice zapłacą….bo przecież nie Prezes z pensji…a powinien !!!

Tomasz

…można się zgodzić w przypadku, gdy dochodziło do obrażenia kogokolwiek. Z drugiej jednak strony kibice mają prawo wymagać, by zarządzanie tak legendarnym klubem było na profesjonalnym poziomie i było przede wszystkim transparentne. Profesjonalizm jeszcze nikomu nie zaszkodził, a na wszelkiego rodzaju prowizorki w takim klubie jak Widzew nie ma miejsca. Każdy, kto przychodzi pracować do tego klubu, powinien być świadomy kontroli jego działań przez kibiców.

Tadeo

Myślę,że tym antyWidzewskim PZPN-owcom chodzi tylko o to ,by przywalić WIDZEWOWI i ZIBIEMU,którego też nie lubią i cieszą się gdy w klubie,który ma w sercu dzieje się źle.Teraz zajarzyli pewnie,że ten nadzór mógłby jeszcze podkręcić kibiców i karnety poszły by w moment,a wtedy warszawscy jasnowidze zrobią z siebie pośmiewisko jeszcze wieksze niż jest.Żeby jednak pokazać skrupulatność zostawili karę finansową,bo jednak COŚ JEST ŹLE. Cześć kibiców złapała przynętę i zaczęła na swój klub nagonkę.Może jednak warto tym ludziom zaufać bo grają w jednej drużynie,a PZPN jest jak polski parlament-kazdy ciągnie w swoją stronę i żeby odwrócić uwagę od siebie opluwają innych.No… Czytaj więcej »

rafal

oskarżenia w obec ludzi ktorzy nie wiedzieli ze sa mistrzostwa swiata U20 na Widzewie i nie mieli dostep do biurka w budynku ? W jakim swiecie Ty zyjesz ? Osoby zarzadzajace tak duzym klubem powinny miec do nich dostep nawet z ksiezyca a Ty zyjesz dalej w papierologii z przed 30 lat ? czlowieku ogarnij sie. Stracilismy i nerwy i znow prestiz i 5 tys zl nie mowie o tym ile kosztowalo znow pisanie odwolan bo pewnie bylo trzeba do tego kogos zatrudnic.

Piotrek

A za co kara? Za brak terminowości w złożeniu dokumentów, czy dla zasady, że to WIDZEW?
Czy gdzieś jest regulamin nakładania kar czy komisja rozdaje według uznania?

Marcin

To teraz tylko napisać pismo do Hanki i Treli z informacją iż Widzew oczekuje uregulowania tej kary z kasy miasta. Ickom miasto karę zapłaciło za brak trybuny gości to Nam może za brak dostępu do pomieszczeń biurowych klubu ze względu na MŚ U20

Sławomir

Skoro jest kara,to musi być też wina po stronie Widzewa.W dodatku to jest najwyższa kara finansowa,jaką przyznała Komisja Licencyjna w sezonie 2019-2020.Ponadto Komisja musiała uzasadnić przyczynę wymierzenia tej kary,ale Widzew ją skrzętnie ukrywa.Może jednak powiecie szczerze kibicom,za co zostaliście ukarani i kto jest temu winien,bo transparentność w naszym klubie,to ponoć rzecz święta…

Zygmunt

Odwołanie nie było skuteczne, skoro kara finansowa nie została anulowana w całości, tylko zmniejszona do 5 tys.

A kiedy ruszy sprzedaż karnetów?Pytam poważnie!

„w kontekście planu finansowego przedstawionego we wniosku licencyjnym, członkowie Komisji, bazując na przyjętym dla tego poziomu rozgrywkowego punkcie odniesienia i braku wywalczenia awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, zakwestionowali założenia dotyczące sprzedaży przez klub kolejny raz kilkunastu tysięcy karnetów na nowy sezon, uznając je za przesłankę do nieosiągnięcia zakładanego poziomu przychodów.”

To pewnie za to jest ta kara (5 tys)

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress