LM U-19: Pewna wygrana Widzewa

12 marca 2022, 20:36 | Autor:

Jak burza weszli w rozgrywki Ligi Makroregionalnej U-19 juniorzy starsi Widzewa Łódź! Po pewnym pokonaniu Ursusa Warszawa przed tygodniem, dziś podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego odnieśli kolejne przekonujące zwycięstwo! Tym razem czerwono-biało-czerwoni bez większych problemów wygrali z MOSP Białystok 3:0.

Widzewiacy byli faworytami tego starcia i od samego początku zyskali bardzo dużą przewagę, spychając przeciwników do defensywy. Szwankowała jedynie skuteczność – czerwono-biało-czerwoni zmarnowali kilka świetnych okazji i dość długo szukali otwarcia wyniku. Udało się to dopiero w samej końcówce pierwszej połowy, w 38. minucie! Po rzucie wolnym wykonywanym z prawej strony boiska, Mateusz Gołda dograł do Jakuba Juchacza, a ten strzałem głową pokonał białostockiego golkipera. Do przerwy utrzymało się 1:0 – to był najniższy wymiar kary.

Po zmianie stron, obraz gry ani trochę się nie zmienił. Tym razem na szczęście na pierwszą bramkę nie trzeba było tak długo czekać. Padła ona już w 56. minucie, gdy pięknym strzałem z dwudziestego metra popisał się Damian Związek, nie dając bramkarzowi żadnych szans! Losy spotkania były praktycznie przesądzone, jedyną niewiadomą były natomiast rozmiary zwycięstwa łodzian. Na boisku pojawili się w komplecie wszyscy rezerwowi z pola i to właśnie jeden z nich ustalił rezultat na 3:0! Na cztery minuty przed ostatnim gwizdkiem sędziego, do siatki trafił Bartłomiej Ciołak – podsumowując w ten sposób świetny występ całego zespołu.

Dla podopiecznych trenera Grzeszczakowskiego było to drugie zwycięstwo z rzędu – w LM U-19 prowadzą oni w tabeli, z kompletem punktów. Prawdziwy sprawdzian czeka ich jednak za tydzień, gdy zmierzą się na wyjeździe z Escolą Varsovia, czyli jednym z głównych rywali w rywalizacji o miejsce w Centralnej Lidze Juniorów U-19. Awans zyska tylko jedna drużyna.

LM U-19: Widzew Łódź – MOSP Białystok 3:0 (1:0)
38′ Juchacz, 56′ Związek, 86′ Ciołak

Kwiatkowski – Starbała, Wszołek, Kaliński, Szymczak – Jakubowski (77′ Trenkner), Związek (80′ Danecki), Przybułek (62′ Służałek) – Saganiak (72′ Makowski), Juchacz (67′ Kowasz), Gołda (58′ Ciołak)

Rezerwowy: Gabrysiak