Sobota w I lidze: Bezbłędne Arka i Miedź, niespodzianka w Łodzi

12 marca 2022, 22:28 | Autor:

Za nami drugi dzień trzeciej wiosennej kolejki na zapleczu Ekstraklasy. W sobotę odbyły się trzy spotkania. Kolejne pewne zwycięstwa odniosły Arka Gdynia i Miedź Legnica, do bardzo dużej niespodzianki doszło zaś w Łodzi, gdzie ŁKS uległ Stomilowi Olsztyn.

Gdynianie pojechali dziś do Opola i błyskawicznie wzięli sprawy w swoje ręce – już po dwudziestu dwóch minutach prowadzili 2:0, po samobójczym golu Mateusza Kamińskiego oraz trafieniu Adama Dei. Jeszcze przed przerwą dzieła zniszczenia dopełnił z kolei Hubert Adamczyk, a bramka Mateusza Marca w samej końcówce była tylko honorowa. Dzięki temu zwycięstwu, Arka awansowała na trzecie miejsce w tabeli – do widzewiaków traci cztery punkty, ale już do Miedzi piętnaście. Legniczanie bez problemu ograli GKS Jastrzębie 2:0.

Do niespodziewanego rozstrzygnięcia doszło przy al. Unii, gdzie z dobrej strony pokazał się Stomil. Wynik otworzył w samej końcówce pierwszej części gry Patryk Mikita, a w drugiej połowie ten sam zawodnik, przepięknym strzałem w okienko, również go ustalił. Gospodarze musieli za to radzić sobie w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Nacho Monsalve. Stomil nieco poprawił sytuację w tabeli – choć ciągle znajduje się w strefie spadkowej.