LM U-19: Pewne zwycięstwo widzewiaków

21 kwietnia 2021, 14:50 | Autor:

Pierwszy mecz Ligi Makroregionalnej U-19 po miesięcznej przerwie rozegrali dziś wczesnym popołudniem juniorzy starsi Widzewa Łódź. Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Michała Czaplarskiego bez większych problemów pokonali na Łodziance Olimpię Zambrów 5:1. Hat-trickiem popisał się Kamil Jakubowski!

Od pierwszych minut przewagę zyskali widzewiacy, chociaż nie byli w stanie w żaden poważniejszy sposób zagrozić bramce gości. Dwukrotnie prawym skrzydłem przedzierał się Mateusz Gołda, jednak dobrze radzili sobie defensorzy Olimpii. Po ładnej kombinacyjnej akcji szansę miał też Mateusz Bień, ale ubiegł go stojący między słupkami Paweł Kapica. Strzału zza pola karnego próbował także Jakubowski, lecz skierował futbolówkę zbyt wysoko. W 21. minucie niespodziewanie na prowadzenie mogli wyjść przybysze z Zambrowa! W zamieszaniu po rzucie wolnym jeden z nich uderzał, na szczęście obił tylko poprzeczkę.

Zawody ewidentnie nie kleiły się gospodarzom, którzy popełniali zbyt dużo strat, ale w 36. minucie wreszcie dopięli swego! Po ładnej akcji, dogranie Gołdy z lewego skrzydła dotarło do Jakubowskiego, zaś ten w dość szczęśliwy sposób przelobował Kapicę, otwierając tym samym wynik. Kilkadziesiąt sekund później mogło być 2:0! Fantastyczne podanie Adama Dębińskiego było o krok od trafienia pod nogi Gołdy, w ostatniej chwili wyprzedził go jednak bramkarz. Jeszcze przed przerwą łodzianie podwyższyli prowadzenie! Filip Zawadzki zainicjował kontratak, Gołda pognał z piłką i uderzył, a mimo próby obrony bramkarza na listę strzelców po raz drugi wpisał się Jakubowski! W samej końcówce czerwono-biało-czerwoni przycisnęli, stworzyli sobie kolejne okazje, ale wynik pierwszej połowy nie uległ już zmianie.

Przed drugą częścią spotkania trenerzy Grzeszczakowski i Czaplarski zdecydowali się dokonać trzech zmian: na boisko weszli Maciej Schmidt, Jakub Wieszczycki oraz Michał Szcześniak. Wyraźna przewaga Widzewa nie podlegała żadnej dyskusji, młodym piłkarzom ponownie brakowało jednak przede wszystkim dokładności, choć trzeba docenić, że bardzo często starali się grać mocno kombinacyjnie. Niestety, kilka niewykorzystanych szans zemściło się w 62. minucie. Zambrowianie wyszli z jedną z nielicznych szybkich akcji, wykorzystali niefrasobliwość w obronie, a Schmidta mocnym strzałem w róg pokonał Żenia Synycia.

Stracona bramka podrażniła widzewiaków, którzy bardzo szybko na nią odpowiedzieli! Na prawym skrzydle znalazł się Wieszczycki, który podał do wprowadzonego niewiele wcześniej Aleksandra Mikusia, a obrońcy nie pozostało nic innego, jak tylko trafić do siatki! Na tym nie koniec, bo w 78. minucie było już 4:1! Z podania Filipa Przybułka skorzystał Jakubowski, który przepięknym uderzeniem z dystansu skompletował hat-tricka! Po chwili w protokole sędziowskim zapisał się także Zawadzki, strzałem po kapitalnej akcji indywidualnej nie dając szans Kapicy. Pomimo jeszcze kilku okazji, więcej goli nie padło – Widzew wygrał z Olimpią 5:1, zaś w niedzielę zmierzy się na własnym terenie z MKS Polonią Warszawa.

LM U-19: Widzew Łódź – Olimpia Zambrów 5:1 (2:0)
36′, 43′, 78′ Jakubowski, 65′ Mikuś, 80′ F. Zawadzki – 62′ Synycia

Buczkowski (46′ Schmidt) – Jakubowski, Lenart, Glicner, Przybylski (80′ Daroch) – Gołda (46′ Wieszczycki), Służałek (74′ Merecz), Dębiński (46′ Szcześniak), F. Zawadzki, Bień (61′ Mikuś) – Związek (67′ Przybułek)