Widzew II Łódź – GLKS Sarnów/Dalików 6:0 (2:0)

21 kwietnia 2021, 18:33 | Autor:

Kolejne bezproblemowe zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze rezerw Widzewa Łódź! Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego i Michała Czaplarskiego pewnie pokonali w ośrodku treningowym przy ul. Małachowskiego GLKS Sarnów/Dalików 6:0, dzięki czemu utrzymali prowadzenie w tabeli łódzkiej klasy okręgowej.

W składzie, jaki oglądaliśmy na Łodziance znalazł się tylko jeden przedstawiciel pierwszej drużyny: Konrad Reszka. Tym razem w kadrze meczowej zabrakło grających w „dwójce” w dwóch wcześniejszych starciach Karola Czubaka, Merveille’a Fundambu czy Petara Mikulicia. W związku z tym, resztę zespołu stanowili zawodnicy na co dzień występujący w ekipie rezerw, z doświadczonymi Danielem Mąką oraz Sebastianem Rudolem na czele.

Zgodnie z przewidywaniami, od pierwszych minut to widzewiacy zyskali olbrzymią przewagę i starali się jak najszybciej otworzyć wynik. Dobra obrona gości skutecznie im to jednak uniemożliwiała. Rzut karny próbował nawet wymusić Mąka, ale prowadzący zawody Cemal Guzelaydin nie dał się nabrać, a pomocnika ukarał żółtą kartką. W dziewiątej minucie na strzał z czterdziestego metra zdecydował się Rudol, lecz czujnie zachował się stojący między słupkami Bartosz Sokołowski. Jeszcze w tej samej akcji piłkę odebrał Dawid Owczarek, celnie dograł do Jakuba Kmity, niestety napastnikowi również nie udało się trafić do siatki.

Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 22. minuty. Jeden z graczy łodzian został sfaulowany kilka metrów przed polem karnym, a do piłki podszedł Mąka. Doświadczony zawodnik uderzył celnie, zaś golkiper interweniował tak niefortunnie, że strzał przełamał jego ręce i wpadł do bramki! Po chwili mogło być już 2:0! W pole karne przedarł się Malec, ale zarówno on, jak i dobijający Grzegorz Brochocki przegrali pojedynki z Sokołowskim. Kolejny niebezpieczny rzut wolny wykonywał też ponownie Mąka, lecz tym razem chybił celu.

W 37. minucie czerwono-biało-czerwoni podwyższyli prowadzenie! Na prawym skrzydle Brochocki nieco przeszkodził Owczarkowi w rajdzie w szesnastkę, ale finalnie udało mu się podać do Dawida Telestaka, a pomocnik bez zastanowienia umieścił piłkę w siatce Sokołowskiego! Widzewiacy cały czas szukali kolejnych goli. Niewiele zabrakło Damianowi Pokorskiemu, którego uderzenie o metr minęło poprzeczkę. W samej końcówce zakotłowało się jeszcze w polu karnym Konrada Reszki, jednak wynik pierwszej połowy nie zmienił się.

Od początku drugiej połowy na boisku pojawili się Jakub Szlaski oraz Camilo Villarreal. Ten drugi szybko mógł zaliczyć asystę, ale po jego podaniu Malec nie trafił w bramkę. Na kolejną próbę z dystansu zdecydował się też Rudol, lecz nie był w stanie wpisać się na listę strzelców. Widzewiacy cierpliwie szukali swoich szans, jednak wciąż mieli problemy z dokładnością, co przy broniącym się całą drużyną GLKS nie mogło przynieść sukcesu. Kontaktowego gola chciał strzelić Przemysław Kołakowski, jego rzut wolny był niecelny.

W 70. minucie widzewiacy doczekali się trzeciej bramki! Mateusz Gołda pokazał się na lewym skrzydle i dograł do Brochockiego, a ten nie dał szans Sokołowskiemu! Skrzydłowy był bardzo aktywny, więc po chwili mógł samemu pokonać bramkarza, lecz z bliska uderzył wprost w niego. Na dziewięć minut przed końcem debiutanckie trafienie zaliczył za to Villarreal, wykorzystując dwójkową kontrę Owczarka ze Szlaskim. Jak się okazało, dwa ostatnie słowa tego dnia należały właśnie do Szlaskiego. Młodego w ciągu dwóch minut ustalił wynik spotkania, a na uwagę zasługiwała zwłaszcza pierwsza bramka z dystansu! Ostatecznie rezerwy Widzewa wygrały 6:0, zaś już w piątek zagrają z Termami Uniejów.

22′ Mąka, 37′ Telestak, 70′ Brochocki, 81′ Villarreal, 87′, 88′ Szlaski

Reszka – Owczarek, Cieślak (75′ Mamełka), Rudol, Pokorski – Brochocki, Bartłoszewski (74′ Owczarczyk), Telestak (46′ Villarreal), Mąka (70′ Dębiński), Malec (60′ Gołda) – Kmita (46′ Szlaski)

Rezerwowy: Buczkowski