LM U-19: Pięć bramek widzewiaków

6 czerwca 2021, 12:47 | Autor:

W sobotni wieczór MKS Polonia Warszawa zapewniła sobie awans do Centralnej Ligi Juniorów U-18, pozbawiając tym samym szans na to juniorów starszych Widzewa Łódź. Podopiecznym Jakuba Grzeszczakowskiego i Michała Czaplarskiego pozostały jednak jeszcze trzy mecze w ramach Ligi Makroregionalnej U-19. W pierwszym z nich pokonali dzisiaj na Łodziance ŁKS Łomża 5:0.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane, a goście z każdą akcją pokazywali, że nie przyjechali do Łodzi tylko po najniższy wymiar kary. Pierwszą groźną sytuację stworzył sobie w dwunastej minucie Filip Lemański, który popędził lewą stroną, ale naciskany przez obrońcę uderzył wprost w Marcela Buczkowskiego. Widzewiacy częściej utrzymywali się przy piłce, jednak mieli problemy z przedostaniem się w pole karne przeciwników. Skutecznie udało im się to zrobić dopiero w 21. minucie! Dalekie zagranie dotarło do Jakuba Wieszczyckiego, a ten minął defensora i mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi ŁKS.

Pierwsze trafienie ewidentnie nakręciło czerwono-biało-czerwonych, którzy trzy minuty później prowadzili już 2:0! Zza pola karnego uderzył Damian Związek, a Bartosz Długołęcki odbił piłkę wprost pod nogi Michała Szcześniaka. Snajper z metra wpakował ją do siatki, podwyższając prowadzenie. Upłynęły kolejne trzy minuty i Widzew wygrywał już trzema golami! Z prawej strony dośrodkowywał Wieszczycki, zaś strzał z woleja Związka, poprzedzony niefortunną interwencją jednego z obrońców, wpadł w samo okienko łomżyńskiej bramki. W końcówce pierwszej połowy łodzianie stworzyli sobie jeszcze kilka dogodnych sytuacji. Dwie miał Szcześniak, a jedną Wieszczycki, lecz wyniku nie udało im się zmienić.

Przed drugą częścią zawodów w ekipie gospodarzy pojawiło się trzech nowych zawodników: między słupkami stanął Maciej Schmidt, a w polu zameldowali się Mateusz Bień oraz Mateusz Gołda. I ten ostatni błyskawicznie wpisał się na listę strzelców! Skrzydłowy skorzystał z dobrego podania Filipa Przybułka, minął przeciwnika i bez trudu pokonał Długołęckiego! Gołda miał jeszcze dwie dobre okazje, jednak jego próby odbijali obrońcy. W 57. minucie przed szansą stanął Przybułek – tym razem na posterunku był bramkarz. W międzyczasie na murawę weszli pozostali rezerwowi: Aleksander Mikuś i Kacper Trenkner.

W 66. minucie najlepszą okazję do zaliczenia honorowego trafienia stworzyli sobie łomżanie. Po ładnej akcji do strzału doszedł Damian Mingielewicz, ale dobrze spisał się Schmidt, któremu pomógł jeszcze jeden z kolegów. Szansę na odpowiedź miał Bień – jego próba z rzutu wolnego obiła jednak tylko poprzeczkę. Dublet udało się za to ustrzelić Gołdzie! W 72. minucie łodzianie wyszli z szybką kontrą, Szcześniak uruchomił skrzydłowego, a ten będąc sam na sam z bramkarzem po raz drugi tego dnia nie dał mu szans. Jak się okazało, mimo kolejnych sytuacji Szcześniaka, Związka oraz Bienia, żaden gol już nie padł. Widzew pewnie wygrał z ŁKS 5:0, a za tydzień mierzyć się będzie na wyjeździe z Olimpią Zambrów.

LM U-19: Widzew Łódź – ŁKS Łomża 5:0 (3:0)
21′ Wieszczycki, 24′ Szcześniak, 27′ Związek, 48′, 72′ Gołda

Buczkowski (46′ Schmidt) – Jakubowski, Lenart, Kaliński, Najderek (46′ Bień) – Wieszczycki (60′ Trenkner), Dębiński (53′ Mikuś), Zawadzki (46′ Gołda), Przybułek, Związek – Szcześniak