LM U-19: Siedem bramek widzewiaków

15 kwietnia 2022, 17:55 | Autor:

Znakomicie spisali się w siódmej kolejce Ligi Makroregionalnej U-19 juniorzy starsi Widzewa Łódź! Podopieczni Jakuba Grzeszczakowskiego pojechali na wyjazd do Morąga, by zmierzyć się z ostatnim w tabeli Huraganem. Nie mieli z nim kłopotów, bo już po pierwszej połowie prowadzili pięcioma bramkami, a finalnie wygrali 7:0!

Widzewiacy wygrywali po zaledwie po kilkudziesięciu sekundach, kiedy piłkę do własnej bramki niefortunnie skierował Kajetan Katarzyński. W szóstej minucie zrobiło się 2:0! Tym razem golkipera gospodarzy pokonał Mateusz Saganiak. Trzeciego gola dla łódzkiej ekipy strzelił… ponownie mający olbrzymiego pecha Katarzyński. Jeszcze przed upływem dwudziestu minut podwyższył Marcel Przybylski, zaś rezultat pierwszej połowy na 5:0 ustalił Jakub Juchacz.

Zwycięstwo czerwono-biało-czerwonych było przesądzone, więc trener Grzeszczakowski już w przerwie dokonał dwóch zmian, a w kolejnych minutach na boisko wprowadzał następnych zawodników. Najlepiej z tego grona pokazał się sprowadzony zimą z SP Widzew Michał Danecki. Najpierw trafił on na 6:0, zaś potem – w doliczonym czasie gry – na 7:0. I to takim rezultatem skończyło się to jednostronne starcie, ostatnie w pierwszej części rundy wiosennej.

Widzewiacy awansowali na pierwsze miejsce w tabeli LM U-19, ale jutro na pewno je stracą, bo między sobą rywalizować będą zajmujący drugą oraz trzecią lokatę, tuż za ich plecami, Stomil Olsztyn oraz Escola Varsovia. Czerwono-biało-czerwonych następny ligowy mecz czeka dopiero za ponad tydzień. A mierzyć się będą – na wyjeździe – z Ursusem Warszawa.

LM U-19: Huragan Morąg – Widzew Łódź 0:7 (0:5)
1′, 17′ Katarzyński s., 6′ Saganiak, 19′ Przybylski, 27′ Juchacz, 81′, 90+1′ Danecki