K. Danielak: „Musimy zwiększyć koncentrację w końcówkach”

15 kwietnia 2022, 11:48 | Autor:

Drugim uczestnikiem konferencji prasowej przed spotkaniem pomiędzy Widzewem Łódź a Puszczą Niepołomice był Karol Danielak. Skrzydłowy, ostatnio występujący na pozycji wahadłowego, w zeszłą niedzielę pauzował za nadmiar żółtych kartek, lecz jutro wraca do gry. Jakie jest jego nastawienie przed sobotnim pojedynkiem?

Danielak przesunięty został na wahadło i radzi tam sobie bardzo dobrze. Zawodnik podkreślił jednak, że to dla niego nie nowość. O ile w Widzewie wcześniej grał tylko na skrzydle, to w poprzednich klubach regularnie zajmował pozycję bardziej z tyłu. „To dla mnie nowa pozycja tylko w Widzewie, bo wcześniej wiele razy na niej grałem. To dla mnie nic nowego” – przyznał.

30-latek zapewnił, że w sobotnim starciu łodzian interesują wyłącznie trzy punkty. To będzie okazja do rehabilitacji za fatalną końcówkę ostatniego meczu. „Już na boisku było widać, jak drużyna zareagowała na tego gola. Wszyscy byli niezadowoleni. Wiemy, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Zrobimy wszystko, żeby to się więcej nie powtórzyło. Na pewno musimy zwiększyć koncentrację w kluczowych fragmentach meczu, zwłaszcza w końcówkach. W szatni padło kilka ostrych słów, co jest normalne, bo wiemy, w jaki etap sezonu wkraczamy. Każda zdobycz jest na wagę złota, a z Puszczą interesują nas tylko trzy punkty” – usłyszeliśmy.

A jak Danielakowi współpracuje się na prawej stronie boiska z Ernestem Terpiłowskim? „I ja, i Ernest mamy dużo walorów ofensywnych, wiec łatwiej jest nam się porozumieć w grze do przodu. Stosunkowo krótko ze sobą współpracujemy, ale na boisku się dobrze rozumiemy, potrafimy uzupełnić swoje pozycje. Ernest to młody chłopak, bardzo zdolny i ambitny, który dobrze wszedł do drużyny i wniósł do niej dużą jakość. Mam nadzieję, że ta nasza współpraca będzie się układała tak dobrze także w przyszłości” – podsumował na zakończenie konferencji.

Subskrybuj
Powiadom o
17 komentarzy
Starsze
Nowsze Najwięcej ocen
Inline Feedbacks
View all comments
17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x