Koszykówka: O wszystkim zdecyduje trzeci mecz

14 kwietnia 2022, 18:46 | Autor:

Nie udało się koszykarkom Widzewa Łódź przypieczętować awansu do półfinałów play-offów o promocję do Basket Ligi Kobiet. Podopiecznym Anny Chodery w tym spotkaniu niewiele wychodziło i ostatecznie przegrały one z PTK Pabianice 51:62. O wszystkim zadecyduje zatem trzeci mecz, który odbędzie się we wtorek w Łodzi.

Spotkanie rozpoczęło się źle dla widzewianek. Pabianiczanki od początku ruszyły ofensywnie i regularnie zdobywały punkty spod kosza. W efekcie, już po nieco ponad trzech minutach gry, gospodynie wygrywały 10:0! Wtedy trafiła Jagoda Bandoch, ale PTK odpowiedziało dwoma rzutami. Zrobiło się 14:2, a trener Chodera błyskawicznie poprosiła o przerwę na żądanie. Dopiero po niej łodzianki zaczęły spisywać się zdecydowanie lepiej! Po bardzo ładnych akcjach zapunktowały Wiktoria Stępień i Nikola Tomasik, ta pierwsza wykorzystała też trzy rzuty osobiste. Teraz przerwę wziął Piotr Rozwadowski, zatrzymując dobrą serię przeciwniczek. Równo z ostatnią syreną za trzy trafiła jednak jeszcze Bandoch i po kwarcie było tylko 14:16!

Początek drugiej części meczu to kilka niewykorzystanych okazji czerwono-biało-czerwonych, po których znowu przewagę zaczęły budować zawodniczki z Pabianic. Odpowiedziały na to z dystansu Anna Kudelska i Stępień, jednak prowadzenie wzrosło do dziewięciu punktów. Co gorsza, łodzianki ewidentnie nie były w stanie znaleźć recepty na przebrnięcie przez defensywę rywalek. Gdy wydawało się, że przez chwilę złapały dobry rytm, od razu nie trafiały łatwej próby i pozwalały gospodyniom na ripostę. W końcówce piłka ponownie kilka razy zakręciła się na obręczy, trójką popisała się Aleksandra Janiak, zatem do przerwy PTK wygrywało 35:22.

Po zmianie stron swą pabianiczanki kontynuowały dobrą serię, a podopieczne trener Chodery nadal nie mogły się wstrzelić. Dystans urósł do osiemnastu punktów, w czym pomogła trójka Poli Kaźmierczak. Dopiero później przyjezdne miały nieco lepszy moment – w ciągu niecałej minuty za dwa rzuciły Natalia Gzinka oraz Bandoch. O regularności nie można było mówić, więc przewaga PTK pozostawała w podwójnych wartościach. Z dystansu rywalki ponownie ukarała Janiak, im zaś nawet dobre rzuty wykręcały się z obręczy. Dobrym momentem była jedynie trójka wpuszczonej na parkiet Aidy Miazek. Po trzeciej kwarcie było jednak aż 31:48.

Do ostatniej części łodzianki przystąpiły z dublerkami w składzie, choć te trochę powalczyły. Kolejny raz za trzy trafiła Miazek, punkty dodała także Oliwia Janicka. Niestety, następne rzuty ponownie wykręcały się z obręczy, a problemów takich nie miało PTK. Na sześć minut przed końcem, przewaga wzrosła do aż dwudziestu trzech „oczek”. Stało się więc jasne, że nic się tu nie wydarzy. W końcówce czerwono-biało-czerwone stać było na wyprowadzenie jeszcze paru ciosów, dzięki czemu zmniejszyły dystans i rozmiary porażki. Końcowy wynik to 62:51 dla pabianiczanek. O awansie do półfinałów zadecyduje wtorkowe starcie tych zespołów w Łodzi.

PTK Pabianice – Widzew Łódź 62:51 (16:14, 19:8, 13:9, 14:20)