Łodziance odebrano możliwość goszczenia uczestników MŚ U-20!

5 grudnia 2018, 08:35 | Autor:

W przyszłym roku w Polsce odbędą się Mistrzostwa Świata U-20. Łódź będzie głównym ośrodkiem turnieju, zaś jedną z baz treningowych dla uczestników mundialu miała być Łodzianka. Niestety, tak się jednak nie stanie.

W ostatnim czasie, obiekt przy ul. Małachowskiego został zwizytowany przez Polski Związek Piłki Nożnej oraz przez FIFA. Przedstawiciele obu federacji sprawdzali istniejące tam boiska pod kątem ich przydatności jako bazy treningowej dla drużyn oraz sędziów, biorących udział w przyszłorocznej imprezie.

Niestety, naturalna oraz hybrydowa płyta nie otrzymały pozytywnej opinii od światowej federacji. Po przeprowadzeniu specjalistycznych badań nawierzchni, Łodzianka nie dostała też zgody na odbywanie tam treningów przez reprezentantów zespołów narodowych, a także przez sędziów.

Inaczej wygląda sytuacja w przypadku ośrodka przy ul. Minerskiej. Tamtejsze boiska bez przeszkód uzyskały rekomendację FIFA i mogą w przyszłym roku gościć młodzieżowe kadry. Warto dodać, że badania zostały przeprowadzone jednego dnia w dwudziestu różnych miejscach w Polsce, by wszędzie były identyczne warunki glebowe.

Kłopoty z Łodzianką trwają praktycznie od początku jej oddania do użytku i dotyczą wszystkich aspektów tej funkcjonowania: od stanu boisk, przez brak oświetlenia, po problemy z zapleczem ośrodka. Do tej pory, zarządzający nią MOSiR podchodził do tematu bardzo lekceważąco. Pozostaje mieć nadzieję, że może w końcu opinia FIFA to zmieni…

19
Dodaj komentarz

9 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
16 Comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tom87

Fifa przekonała się jacy nieudacznicy rządzą miastem. Hanka i Trela jak tam wasz ośrodek na miarę 21wieku ?

Ldz

To taka gra słów: pierwszy wiek dwudziesty raz…

Wario

A to może chodziło o ośrodek na miarę XX wieku? Wtedy by się zgadzało.

Rafi

Tak się buduje w Polsce, byle jak przez byle firmy, byle by było.

Ldz

Śmiech przez łzy.

pieko

A prokuratura nie może się tym zająć? Przecież widać,że tam poszedł przekręt, ktoś wziął kasę za powstanie takiego „gówna”
Poprawcie mnie jeśli się mylę bo mało się na tym znam i mogę się mylić ;)

Tom87

Z tego co kiedyś było mówione prokuratura się tym zajmuje.

Taaa….tak sie zajmuje jak Hanki wałkami z kredytami. Tak samo jak nasz zarząd naciska urzą.

Tom87

Największe podziękowania to się należą wyborcom kryminalistyki.

mrj27

Tom87 masz 100% racji.

andy

to akurat jest dobra wiadomośc, niebeda nam niszczyc murawy

Fifa stwierdzila, ze to nie murawa, a jedynie w miare rowny trawnik. Skoro nawwtsedziowie nie moga tam cwiczyc to znaczy, ze w ich opinii to totalny bubel. Dodajmy z pieniedzy publicznych.. brawo

No i dziwnym trafem, zupełnie przypadkowo wszystko będzie na minerskiej czyli na łks. kurwa jak łodzianie mogli głosować na tą złodziejską bandę PO?

Andrzej

A będąca u władzy złodziejska banda z pisu zrobiła Ci coś dobrego. Konkrety??

Adam

Konkret jest taki, że za Łodzianke odpowiedzialna jest wyłącznie złodziejska banda PO

Derek

Trela jest problemem nie oczekuję od Hanki, że będzie wiedziała jaki ośrodek powinien mieć profesjonalny klub piłkarski nie każdy prezydent miasta musi interesować się pilka. Trela powinien pozostać przy budowaniu chodników na osiedlach a nie zajmować się budowa bazy dla dumy naszego miasta. Projekt bazy powinien przedstawić Widzew a miasto powinno się dostosować a nie odwrotnie. Ciekawi mnie tylko dlaczego na Minerskiej jest wszystko cacy?

krzysiek

Na boisku w mieście Łodzi, gdzie nawet bieganie psom szkodzi.

1910 W

Łódż to zgniła zapadła dziura panie trela. Cała Polska śmieje się z tego miasta. I to tyle.

Kibic Widzewa Łódź

Piękny mamy trawnik za 12 milionów złotych na Łodziance… Hanna Zdanowska ach ta Hanna Zdanowska, gdyby nie jej idiotyczne decyzje, to w Łodzi by żyło się całkiem nieźle, ale cóż Hanna Zdanowska postawiła na osoby, o których można byłoby rozmawiać godzinami, ale nie można powiedzieć jednego, że dobrała sobie kompetentnych współpracowników. Począwszy do swoich zastępców, a na byłych już na szczęście dyrektorach w Urzędzie Miasta Łodzi, jak Pani Małgorzata Belta, która odpowiadała za inwestycie miejskie. O ośrodek sportowy na Łodziance walczyli działacze Widzewa Łódź, radni miejscy oraz rodzice młodych adeptów piłkarskiego rzemiosła w Łodzi. Po ciężkich walkach ośrodek „powstał” celowo… Czytaj więcej »

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress