M. Dróżdż: „Klub musi się rozwijać i Widzew to robi”

17 kwietnia 2024, 10:58 | Autor:

Gościem audycji „Dwa fotele” w kanale Meczyki.pl był ostatnio Mateusz Dróżdż. Obecny prezes Cracovii mówił m.in. o czasie spędzonym w Widzewie. Co powiedział w rozmowie z Januszem Basałajem?

O wejściu do Widzewa

„Byłem zszokowany jak wszedłem do Widzewa, jak ten klub funkcjonował. Dwa działy, które nie wymagały uporządkowania, to były biznes i akademia. Problemem Widzewa było to, że my jesteśmy Widzew i musimy mieć sukces. Ktoś zapomniał, że aby zrobić sukces, trzeba mieć np. infrastrukturę. W Widzewie jej nie ma, jest dramat”.

O infrastrukturze

„Trener Myśliwiec to poukładał i zrobił drużynę, w rozumieniu ludzi. Indywidualne umiejętności mam większe np. w Cracovii. Brakuje ośrodka treningowego za grube miliony, brakuje większego stadionu. Byłem w ośrodku ŁKS i jest on lepszy od Widzewa. W Cracovii mamy podgrzewaną murawę, a w Widzewie błagaliśmy, by nie było dużych opadów, bo nie było gdzie trenować. Z poprzedniej rundy wiosennej, którą mieliśmy słabszą, wyciągaliśmy wnioski na przyszłość”.

O finansach

„Klub musi się rozwijać i Widzew to robi. W tym roku będą mieli rekordowe przychody, chociażby ze sprzedaży Henricha Ravasa, ale w pewnym momencie to się zatrzyma. Musi być większy inwestor, bez niego będzie Widzewowi ciężko. Choć przykład Jagiellonii Białystok pokazuje, że można”.

O transferach

„Wybieraliśmy między Fran Alvarezem a Sebastian Kerkiem. Dla mnie Alvarez to piłkarz kompletny, mógłby przyjść do mnie, do Cracovii. Był on obserwowany przez pół roku. Antoniego Klimka braliśmy nie ze względu na umiejętności, ale na charakter i zapał do pracy. Zrobił ogromne postępy, to zasługa całego sztabu. Widzew po moim odejściu jednak bierze Kerka. Na bramce miało nie być Rafała Gikiewicza, tylko młody następca Henricha Ravasa. Nie neguję, nie mówię, że Gikiewicz jest słaby. Ale zmieniła się formuła Widzewa. Jest w lepszej sytuacji, jak chociażby Cracovia”.

O relacjach z miastem

„Miałem konflikt z niektórymi osobami z Miasta. Uważam panią prezydent za rozsądną osobę. Osoby będące wokół niej i wokół Widzewa to jest duży problem. Nawet do dzisiaj. To jest grupa, która nie pozwala mi zapomnieć o Widzewie. Jeden człowiek, który podaje się za sponsora, chce decydować z tylnego fotela”.

Pełną rozmowę możecie obejrzeć poniżej:

Subskrybuj
Powiadom o
26 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
2 miesięcy temu

największym problemem widzewa był biegający przed kibicami twiterowy prezes

cry more
Odpowiedź do  kibic
2 miesięcy temu

Największym problemem Widzewa byli ludzie reprezentujący Urząd Miasta Łodzi, którzy chcieli zniszczyć Dróżdża kłamliwym, zmanipulowanym filmem.

Rafik
Odpowiedź do  cry more
2 miesięcy temu

Akurat film to byl realny i prawdziwy tylko co innego zostalo przekrecone,sam prezes sie im podlozyl z tym transparentem a oni juz sobie dopisali co chcieli

Jerzy
Odpowiedź do  kibic
2 miesięcy temu

Najlepszy prezes od lat! Szkoda, że postawiono w pewnej chwili na Niedźwiedzia.

Hannibal_Carthaginian
Odpowiedź do  Jerzy
2 miesięcy temu

Bzdury
Dzieciak który mącił

Rafał
Odpowiedź do  Jerzy
2 miesięcy temu

Dlaczego szkoda? Niedźwiedź osiągał przez większość pracy bardzo dobre wyniki…

Qbek
Odpowiedź do  Rafał
2 miesięcy temu

Na razie jesteśmy w tym samym miejscu co Niedźwiedź rok temu. Od soboty Myśliwiec ma 6 spotkań żeby poprawić wynik z poprzedniego sezonu.

Andrzej
Odpowiedź do  Rafał
2 miesięcy temu

Odchodzi Hansen bo zostaje Niedźwiedź , odchodzi Dróżdż (naciski miasta + pozycja Niedźwiedzia) Coraz gorsze wyniki i lecie Niedźwiedź. A wszystko to dzięki/przez rajd Kuna, który ocalił i Widzew i Niedźwiedzia (na trochę) :). Taka była kolejność i korelacja?

ANAISZ777
Odpowiedź do  Jerzy
2 miesięcy temu

PRZECIEZ NIEDZWIEDZ GO PODJEBAŁ DO STAMIROWSKIEGO BOW IEDZIAL ZE DROZDZ CHCE GO ZWOLNIC PO KOLEJNEJ PORAZCE!

Hannibal_Carthaginian
Odpowiedź do  kibic
2 miesięcy temu

Dokładnie!
Wreszcie głos rozsądku
Zobacz jak ten dzieciak zbałamucił ludzi
Tyle minusów pod twoim postem pokazuje to wyraźnie

Władcy Centralnej Polski
2 miesięcy temu

Tymczasem rekord już jest pewny. Ponad 42,000 sprzedanych wejściówek, z czego 16,000 (póki co) stanowi czerwona armia, która ruszy na Śląsk. Czekamy na zazdrość wrogów i płacz, że gdyby inni nie mieli ograniczeń na stadionie to coś tam blablabla. Boli i ma boleć :)

Mike90
Odpowiedź do  Władcy Centralnej Polski
2 miesięcy temu

16000 jest temat oficjalny, a nieoficjalnie część kibiców będzie na biletach Ruchu. śmiesznie będzie jak na stadionie więcej będzie czerwieni niż niebieskiego koloru :) AVE Widzew&Ruch

ZAWSZE TYLKO WIDZEW
Odpowiedź do  Mike90
2 miesięcy temu

Jak będzie więcej czerwieni, to nie będzie śmieszniej, tylko zacniej. Ale przecież nie o to chodzi, kogo będzie więcej, tylko o dobrą atmosferę i żywiołowy wspólny doping.

Damian
2 miesięcy temu

Jestem zainteresowany 3 kodami na mecz z Rakowem. Jeśli ktoś wie że nie będzie proszę o kontakt. [email protected]

Reminiio
2 miesięcy temu

Z jednym się nie zgodzę…Giki to strzal w 10. Spokój, rozegranie, charakter w końcu…niecwiem czego Henio miałby uczyć młodych, sam nie douczony. O pytanie, jakiego młodego na bramce, to byśmy dopiero bramek przyjmowali…może jeszcze nadal starzynskiego by chciał, z którego w każdym programie się śmieją.
Czy ktos wie o kim mówi Dróżdż, że ktoś steruje z tylnego fotela. To by się zgadzało, bo niektóre decyzje są sbstrskcyjne a Stamir jest słupem jak wiadomo. Obawiam się, że to Psn Brzeziński …

Przemek
Odpowiedź do  Reminiio
2 miesięcy temu

I pewnie masz racje

Piotr Z.
2 miesięcy temu

A ten swoje. Jeszcze próbuje mącić!
P.S. „Nie neguję, że Gikiewicz jest słaby”. Co to znaczy???

Jura
Odpowiedź do  Piotr Z.
2 miesięcy temu

Miało być „Nie neguję, że Gikiewicz nie jest słaby”.

Qbek
Odpowiedź do  Piotr Z.
2 miesięcy temu

Miał grać po prostu młodszy który za jakiś czas by został sprzedany jak Ravas. Giki jest wypadkową, sam się zgłosił, żadna zasługa naszych działaczy.

Grzesiek
2 miesięcy temu

Niech powie pan prezes jeszcze ze względu… na co wzięliśmy Sypka i niech zabierze go sobie teraz, jak wróci z wypożyczenia z Lechii do Cracovii jak taki dobry…
Coś za bardzo odważny i gadatliwy zrobił się ostatnio prezes Dróżdż. W Widzewie taki nie był, jak było potrzeba…

Kołomir
2 miesięcy temu

WTM możecie zrobić artykuły co się dzieje z naszą Akadmią ?? Może jakieś wywiady z burmistrzem Bukowca czy po wyborach dalej jest chęć budowy czy może się tam władze zmieniły. Straszna cisza w tej sprawie. Co pan Rydz ma do powiedzenia jak to dalej wygląda. Dostaliśmy 12 milionów dotacji przecież to bardzo dużo kasy jest i na pewno jakaś dużą część możemy za to zrobić np. budynek i jedno boisko treningowe na pewno by starczyło, coś też miała zrobić gmina a resztę możemy sobie powoli kończć nawet kilka lat. Stamirowski miał też włożyć kilka milionów własnego wkładu finansowego. Przecież to… Czytaj więcej »

Last edited 2 miesięcy temu by Kołomir
Jura
Odpowiedź do  Kołomir
2 miesięcy temu

Wywiad powinien być nie z burmistrzem, tylko z właścicielem i prezesem.

waldi
2 miesięcy temu

Dobrze ze odszedł…to konfliktowy człowiek z pisu…teraz zrobił konflikt z Puszczą przez jednego kibica z Puszczy bo coś tam powiedział

black
2 miesięcy temu

Jeden człowiek, który podaje się za sponsora, chce decydować z tylnego fotela”== Brzeziński won, jak on tu będzie żaden inwestor nie przyjdzie, a stamirowski czy rydz to tylko jego słupy

black
2 miesięcy temu

Jeden człowiek, który podaje się za sponsora, chce decydować z tylnego fotela”.== brzezinski WON, żaden sponsor tu przy nim nie przyjdzie a stamirowski i rydz to jego słupy

black
2 miesięcy temu

Jeden człowiek, który podaje się za sponsora, chce decydować z tylnego fotela”.== brzezinski WON, żaden sponsor tu przy nim nie przyjdzie a stamirowski i rydz to jego słupy
czemu blokujecie ten komenarz

26
0
Would love your thoughts, please comment.x