M. Stolarczyk: „Nasz cel na ten mecz został zrealizowany”

17 listopada 2020, 19:49 | Autor:

Trzy bramki zdobyli na zakończenie eliminacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy U-21 zawodnicy młodzieżowej reprezentacji Polski. Podopieczni Macieja Stolarczyka pokonali w „Sercu Łodzi” Łotyszy, ale wciąż nie mogą być pewni do głównej imprezy. Co po zakończeniu końcowym gwizdku powiedział selekcjoner?

Stolarczyk przyznał, że w przerwie dokonał kilku zmian taktycznych, dzięki czemu Polakom udało się pokonać dobrze spisującą się defensywę rywali. „Mimo tego, że graliśmy z ostatnim zespołem w grupie, to mieliśmy świadomość, że jest to drużyna, która nieźle się broni. Tak było w pierwszej połowie, gdy Łotysze utrudniali nam realizację naszych zadań. Brakowało nam przyspieszenia akcji oraz zmiany ciężaru gry. W drugiej części położyliśmy na to większy nacisk i dzięki temu zdobyliśmy trzy bramki. Później trochę zabrakło nam konsekwencji w działaniach, ale cel został zrealizowany” – powiedział na konferencji prasowej.

O tym, czy biało-czerwoni awansują do rozgrywanej na Węgrzech i w Słowenii imprezy zdecydują wyniki dwóch innych meczów. Od nich będzie też zależeć przyszłość kadry. „Wszystko zależy od wyników na innych stadionach. Mamy założone dwa scenariusze – jeżeli nie uda nam się awansować, to będziemy przygotowywać się do kolejnych eliminacji poprzez rozgrywanie meczów kontrolnych. Na ten moment jesteśmy jednak w delikatnym rozkroku i czekamy na rezultaty pozostałych spotkań” – stwierdził selekcjoner kadry.

W „Sercu Łodzi” nie obejrzeliśmy dzisiaj kilku podstawowych zawodników, z których część otrzymała powołania do pierwszej reprezentacji. Selekcjonera taki fakt jednak bardzo cieszy. „Doskonale wiem, że na tę kadrę są zwrócone oczy selekcjonera pierwszej reprezentacji. Jestem zadowolony, jeżeli widzi on pozytywną postawę oraz dobre występy tych zawodników, a przez to samemu z nich korzysta. To pozwala jednak zrobić miejsce dla innych graczy, którzy mogą je zapełnić i się rozwijać. Bardzo mnie to cieszy” – dodał na zakończenie Stolarczyk.

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
big
3 lat temu

Pamiętam go jak jeszcze miał u nas włosy :D bodajże je farbował nie pamiętam tylko czy na biało czy na blond bo mieliśmy dwóch takich piłkarzy co się farbowało i mi się zawsze mylili na boisku jak oglądałem mecze w tv. Tylko nie pamiętam kto był już tym drugim w koszulce „Piast” (reklamy na koszulce).

1
0
Would love your thoughts, please comment.x