Marcin Robak wraca i trafia
18 marca 2013, 20:43 | Autor: RyanZnakomity comeback do polskiej piłki zaliczył dziś ex-Widzewiak, Marcin Robak. Były snajper RTS-u, a obecnie piłkarz Piasta, strzelił gola dla swojej nowej drużyny, która pokonała 2:0 Lechię Gdańsk.
Robak, który w barwach Widzewa zdobył 45 bramek w 73 ligowych występach, w styczniu 2011 roku wyjechał do tureckiego Konyasporu. Nad Bosforem wiodło mu się jednak nie najlepiej, bo Konya już w pierwszym sezonie od przybycia „Robaczka” spadła z Ekstraklasy.
Zimą, urodzony w Legnicy, napastnik rozwiązał kontrakt w Turcji i powrócił do kraju. Był bardzo blisko podpisania umowy z Widzewem, ale na przeszkodzie stanęły kwestie finansowe. Łódzcy działacze nie wytransferowali Łukasza Brozia i tym samym nie znaleźli środków na opłacenie swojego byłego zawodnika.
Marcin Robak ostatecznie wylądował w Gliwicach. W spotkaniu z Lechią, kończącym 19 kolejkę T-Mobile Ekstraklasy, pojawił się na boisku w 79min meczu i zdążył jeszcze podwyższyć wynik na 2:0 dla Piasta.
Patrząc na skuteczność czerwono-biało-czerwonych (1 gol w 4 meczach), to obecność takiego snajpera byłaby w Łodzi na wagę złota…
Zobacz video przedstawiające najładniejsze bramki Marcina Robaka:








Cracovia
GKS Katowice
Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok
Korona Kielce
Lech Poznań
Legia Warszawa
Motor Lublin
Piast Gliwice
Pogoń Szczecin
Radomiak Radom
Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław
Widzew Łódź
Wieczysta Kraków
Wisła Kraków
Wisła Płock
Zagłębie Lubin 
Legia II Warszawa
ŁKS Łomża
Warta Sieradz
Wigry Suwałki
KS CK Troszyn
Wisła II Płock
Widzew II Łódź
Jagiellonia II Białystok
Lechia Tomaszów Maz.
Ząbkovia Ząbki
Świt Nowy Dwór Maz.
Mławianka Mława
Olimpia Elbląg
GKS Wikielec
Broń Radom
GKS Bełchatów
KS Wasilków
Znicz Biała Piska