Aktualizacja osiedli: Teofilów „C”

19 marca 2013, 17:10 | Autor:

Prezentujemy nadesłany do nas opis kolejnego z łódzkich osiedli. Tym razem historią swoich rewirów podzielili się z czytelnikami WTM kibole Widzewa z Teofilowa „C”. Zapraszamy do lektury.

Teofilów „C” jest najbardziej na zachód położoną częścią Teofilowa. Rozpoczyna się od ulicy Kaczeńcowej i ciągnie do ulicy
Szczecińskiej. Historia kibiców Widzewa na tym osiedlu sięga początku lat osiemdziesiątych. Jednak zorganizowane grupy
kibiców „czerwonych” zaczęły jeździć na mecze pod koniec lat osiemdziesiątych.
Trzeba zaznaczyć, że na Teofilwie „C” powstały dwa fan-cluby Widzewa liczące po kilkadziesiąt osób. Pierwszy to okolice tzw. Ryneczku, tzn. rejony ulicy Rydzowej i Rojnej. Drugi to Rogatka, czyli obszar położony najbliżej ulicy Szczecińskiej.
Zazwyczaj kibice z tych fc na najważniejsze mecze podróżowali razem, natomiast na „powszechne”, każdy fc organizował się osobno.

W końcówce lat 90-tych i na początku 2000 z Teofilowa ,,c” na mecze u siebie jeździło od kilkunastu do kilkudziesięciu osób. Należy zwrócić uwagę, iż w tym czasie nasz fc był na tyle silny, że po tej części Teofilowa Widzewiacy mogli spokojnie chodzić w barwach. Teofilów ,,c” był podzielony mniej więcej po połowie.
Następne lata to niestety zdominowanie osiedla przez ŁKS. Wpływ no taki stan rzeczy miało na pewno pobliskie, bardzo silne osiedle ŁKS-u potocznie zwane ,,betka” (czyli część Teofilowa między ulicami Traktorową a Kaczeńcową), jak również zmiana
pokoleń wśród teofilowskich Widzewiaków. Bardzo dużo starszych osób w tym okresie odpuściło jeżdżenie na Widzew. Przyszli też młodzi, ale gorzej zorganizowani.

Przy organizacji nowego pokolenia na pewno nie pomagali fani ŁKS-u z ,,betki”, którzy często patrolowali teofilów ,,c” w poszukiwaniu Widzewiaków. Mimo to w roku 2004 dwie niezależne od siebie grupy kibiców Widzewa z Teofilowa ,,c” wypuściły 2 wzory szali, które w sumie rozeszły się w liczbie około 80 sztuk. W tym okresie na mecze u siebie jeździło dalej od kilkunastu do kilkudziesięciu osób, zaś na wyjazdy od kilku do kilkunastu osób.

W przeciwieństwie do tego co miało miejsce w latach 90-tych, gdzie Widzewiacy z Teofilowa ,,c” mieli swoje bastiony jak ,,Rogatki” , czy okolice Rydzowej, gdzie ŁKS-u prawie nie było, w późniejszych latach ludzie jeżdzący na Widzew to osoby z każdej części osiedla. Mimo zmiany charakteru osiedla i utraty typowo widzewskich terenów na Teofilowie ,,c”, nadal największa liczba Widzewiaków jeżdziła właśnie z ,,Rogatek”. Drugą częścią naszego osiedla skąd również jeździło ponad 20 osób były,,Domki”.
Do naszych najlepszych wyjazdów w historii należy Poznań w 2007 roku, gdzie wraz z Teofilowem ,,Przemysłowym” było nas ponad 60 osób. Inny konkretny wyjazd to Płock w 2010 roku, gdzie zameldowało się nas 36 osób. Oprócz tego fani z naszego osiedla w ostatnich latach brali udział w kliku turniejach: 2 turnieje widzewskich osiedli, turniej Polesia oraz turniej w Drezdenku.

Teofilów C