Powrót Masłowskiego jednak przesądzony?!

29 maja 2026, 09:45 | Autor:

Łukasz Masłowski i jego ewentualny powrót do Widzewa to od dłuższego czasu obiekt częstych spekulacji medialnych. Według dziennikarzy, były piłkarz RTS ma odejść z Jagiellonii Białystok i trafić do Łodzi!

Jak informuje Tomasz Włodarczyk na portalu Meczyki.pl, Masłowski nie będzie dyrektorem białostockiej Jagiellonii w sezonie 2026/2027. Według informacji dziennikarza, zdecydował się on opuścić klub z Podlasia. Od pewnego czasu przyszłość działacza stała jednak pod znakiem zapytania. Od dawna jest łączony z powrotem do Widzewa, w którym wkrótce znów może dojść do głębokiej przebudowy na najważniejszych stanowiskach.

Powraca saga z Masłowskim w roli głównej

Temat podkręcił za to w serwisie X użytkownik FootballScout, który jest dość dobrze poinformowany w futbolowych realiach. Zapowiedział on, że „Masło” zostanie nowym dyrektorem łódzkiego klubu! Nowe stanowisko ma otrzymać również Piotr Burlikowski.

Łódzki klub ma w sercu Masłowskiego szczególne miejsce, o czym sam wiele razy mówił sam zainteresowany. To przy Piłsudskiego debiutował on w Ekstraklasie jako piłkarz, rozgrywając w czerwono-biało-czerwonych barwach sześćdziesiąt cztery spotkania.

AKTUALIZACJA:

Niedługo po informacjach wspomnianej wyżej dwójki, oficjalny komunikat w tej sprawie opublikowała Jagiellonia Białystok. Klub z Podlasia potwierdzi, że Łukasz Masłowski postanowił skorzystać z możliwości rozwiązania umowy i pozostanie na stanowisku tylko do 30 czerwca 2026 roku.

Subskrybuj
Powiadom o
47 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
and233
11 dni temu

czekamy z nadzieją na lepsze jutro!

Robo70.
Odpowiedź do  and233
11 dni temu

bedzie spoko.

Last edited 11 dni temu by Robo70.
Darek
Odpowiedź do  Robo70.
11 dni temu

W Jagielloni do 30.06. Później zrobi porządek u nas

Reminio
11 dni temu

Kilka dni temu wyczytałem tu w komentarzach, że niejaki niszowy klubik ma mieć aż trzy awanse…jak się okazało ani koszykarze koszykarki i piłkarzyki nie awansowali poziom wyżej.
Czy ktoś wie coś na ten temat , bo cisza :))))

R2r
Odpowiedź do  Reminio
11 dni temu

a w czasie meczu barażowego, niejaki kapitan bomba zaniemógł na prawą nogę a medycy zaczęli mu leczyć lewą nogę. I teraz lewą nogę ma dwa razy zdrowszą a prawą nogę dalej zepsutą :) pośmiewisko na całego

bartek
Odpowiedź do  R2r
10 dni temu

Najlepsze jest,to,że kapitan bomba nawet się nie zorientował,że mu leczą niewłaściwą nogę

Marko
Odpowiedź do  Reminio
11 dni temu

Szczerze to w du..e mam ta wiedzę :)

Robo70.
Odpowiedź do  Reminio
11 dni temu

Ponoć ci zza torów to byli blisko, ale w decydującym momencie pusciły im zwieracze. No a jak wiadomo w obesranych gaciach to do Ex nie wpuszczają.

Cody12
Odpowiedź do  Reminio
11 dni temu

Karmienie sie porażkami innych, jest bardzo słabe i żenujące. Często świadczy o niedojrzałości emocjonalnej i głębokich kompleksach.

Bolo
Odpowiedź do  Cody12
11 dni temu

Owszem masz rację, ale w tym przypadku to jednak coś innego. W mieście, w którym my jako najbardziej znana marka, jesteśmy dyskryminowani i nim podejmiemy rywalizację na szczeblu krajowym musimy stoczyć boje we własnym gnieżdzie, bardzo pozytywnym jest wskazanie Łksowi ich miejsca.

Kpt. Tsubasa
Odpowiedź do  Cody12
11 dni temu

Jak z kolegami karmiłeś się porażkami Widzewa, to było to bardzo dojrzałe emocjonalnie i wcale nie świadczyło o głębokich kompleksach.

Fornaldo
Odpowiedź do  Reminio
11 dni temu

Ale co nas to obchodzi

zygmunt
Odpowiedź do  Reminio
11 dni temu

Za to druga drużyna awansowała z drugiej do trzeciej ligi z pozycji wicelidera. Tym samym zrobiła miejsce pierwszej drużynie, która w przyszłym sezonie może spokojnie powalczyć o awans piętro niżej bez żadnych przeszkód proceduralnych.

Arek
Odpowiedź do  Reminio
11 dni temu

Naprawdę musisz pisać tym niszowym klubiku. Czy nie można sie tylko skupić na Widzewie. Czy wy nie możecie żyć bez drużyny z zachodniej części miasta?

Last edited 11 dni temu by Arek
Jazz1910
11 dni temu

Super wiadomość!

kuzy
11 dni temu

Niech wraca, otrzaskany i z sukcesami Widzewiak bo takich trzeba do Widzewa…
P.S. O Możdżeniu dawno już zapomniałem:)))

Witek
11 dni temu

SUPER!!!

Junior
11 dni temu

Widzę to . Ściągnie Pululu. No to jest zajebisty ruch . Swój człowiek. Za rok gramy w pucharach

Przemek
Odpowiedź do  Junior
11 dni temu

Zaczyna się za rok gramy w pucharach już w tym roku mieliśmy grać w pucharach a ledwo dupę uratowaliśmy trochę pokory i bez zbędnego nadmuchiwania przysłowiowego balonu.
Mam nadzieję, że Masłowski do nas przyjdzie i poustawia te klocki razem z Vuko po poprzednikach Amen.

MslashM
11 dni temu

Osobiście trzymam kciuki !!!

adam 63
11 dni temu

jeżeli do tego dojdzie to bardzo prawdopodobne że z Pululu

pars
11 dni temu

Czekałem na tą wiadomość. Oby powrót Łukasza się ziścił :)

Krylo
11 dni temu

No to mamy pierwsze konkretne decyzje i rozliczenia. Powodzenia w budowie wielkiego Widzewa.

budda
11 dni temu

Pan Robert dostał trochę po dupie w tym sezonie i stwierdził, że nie będzie się w tańcu pier…olił.

Widzew-Rapid byłem tam...
11 dni temu

jeśli to prawda, to sam powinien sobie dobrać współpracowników…

Junior
11 dni temu

Sprowadzi Pululu. Za rok puchary

Marcin
Odpowiedź do  Junior
11 dni temu

Będziemy grać o mistrza, 5-6 wzmocnień Łukasza i lecimy.

Marko
11 dni temu

Nadal wśród mediów trwa „saga” o tytule powrót Masłowskiego. Czy ostatecznie popularny Masło przyjdzie do Widzewa czas pokaże. Ja nie wierzę w cuda typu że Masłowski przyjdzie i odtąd w klubie będą same top transfery. Wierzę natomiast, że nie będzie on wykorzystywał naszego klubu jako „dojną krowę”.

DonPedro
Odpowiedź do  Marko
11 dni temu

Dokładnie tak! Przede wszystkim ciężka praca, bo tu już komentarze wyżej zaczyna się pompowanie balonika, „Masłowski+Pululu=Puchary”
Ludzie! Dopiero co uciekliśmy spod ostrza, więc zalecam trochę zimnej wody na głowę. Spokojnie, trzeba uporządkować szatnię i gabinety po trzęsieniu ziemii a sukces przyjdzie. Jestem tego pewien tylko nie odpalajmy się za szybko, bo bardzo boleśnie się rozczarujemy i znowu będzie pisanie brzydkich komentarzy.
#DawajWIDZEW!

Prosiemy
11 dni temu

Jaga: Dziękujemy!
Widzew: Prosiemy, prosiemy na salony!
:)

Piter
11 dni temu

Masło cudotwórcą nie jest – pierwsze transfery w Jadze super, ale te z ostatniego sezonu już średnio się bronią, więc nie oczekujmy że w przyszłym roku od razu będzie mistrzostwo.

Nie mniej jednak na pewno jest to jeden z lepszych DS w Polsce (a może i najlepszy?), a co najważniejsze jest Widzewiakiem! Marzy mi się, Widzew budowany długofalowo (bez tych rewolucji i podejmowania decyzji na już pod wpływem emocji) oparty o ludzi, którzy są emocjonalnie z Widzewem związani.

Masło w Widzewie to najlepszy transfer tego okienka :) Trzymam kciuki.

PS. mam nadzieję, że Pululu razem z nim ;)

Last edited 11 dni temu by Piter
Robert
Odpowiedź do  Piter
11 dni temu

No jednak w Jadzie miał ograniczony budżet.

Niech szuka dalej młodych Pietuszdeskicb plus akademia.

Petrigrimus
Odpowiedź do  Piter
11 dni temu

Może i Masłowski nie jest cudotwórcą, ale z niedużym budżetem zdobył majstra, a nasz dyrektor wydał 80 milionów by bronić się przed spadkiem. Jest różnica. Bardzo dobra wiadomość, niech jeszcze tylko Widzew ją potwierdzi.

Pioter
11 dni temu

PRZESADZONY czy PRZESĄDZONY, brak ogonka robi różnicę :)

Grządka
Odpowiedź do  Pioter
11 dni temu

Przesadzony z jednej „grządki” na drugą ;)

Franc
11 dni temu

Poczekamy , zobaczymy. Po zakończonym sezonie, proponuję do wszystkiego podchodzić spokojnie , bez szumnego rozgłosu , z wielką pokorą. Jak mawiają – pieniądze i transfery lubią ciszę i należy to tak traktować, a jak wszystko później wypali to będzie radość i wszyscy będziemy się cieszyć. Dlatego nie mówmy dziś już znowu głośno o pucharach , mistrzostwie Polski itp. a działajmy pomalutku , krok po kroczku, żeby uniknąć szydery ze strony zawistnych i zazdrosnych ludzi . Budujmy zespół z rozsądną głową , z doborem jakości , charakterem widzewskim, a sukcesy prędzej niż później na bank przyjdą.

DonPedro
Odpowiedź do  Franc
11 dni temu

Dokładnie, też widzę że niektórych ten sezon nic nie nauczył.

Michał z Krakowa
11 dni temu

przesadzony czy przesądzony, bo to jest jednak dość znacząca różnica ;)

Slax
11 dni temu

Płock aktywywał klauzule Gallapeniego. niech ten pajac szczeciński spiernicza z tego klubu. I to natychmiast. mało ze spier….. nam sezon to jeszcze klub straty ma przez pajaca

Sęk
11 dni temu

Pierwsze wzmocnienie to odejście Kozłowskiego , drugie to przyjście Masłowskiego , kolejnym niech będzie dymisja Rydza.

Vv Vv Vv
Odpowiedź do  Sęk
11 dni temu

Kozłowski grał na miarę swoich możliwości, braku zaangażowania i ambicji nie można mu zarzucić. No i dociągnął nam sezon do końca. Oby znaleźli lepszego zastępcę.

Last edited 11 dni temu by Vv Vv Vv
Embe
11 dni temu

Trochę dziwna decyzja. Biorą człowieka o podobnym profilu do Nico
Tamten wyleciał ponoć za to, że nie szastał pieniędzmi a Masło to ten sam typ dyrektora.

Bench Warmer
Odpowiedź do  Embe
11 dni temu

„O podobnym profilu” czyli bajerant z zagranicy?

mazxaz
11 dni temu

Ja bym sobie Mene z Lechii odpuścił…. skrzydłowych mamy. Ale już za Kapica i Zelizko zapłaciłbym ile by chcieli. Nasz środek niestety nie istnieje….

Bench Warmer
Odpowiedź do  mazxaz
11 dni temu

Baena nie ma podjazdu do Meny. A Bukari nie ma gwarancji, że się odbuduje

Noran
10 dni temu

Panie Robercie Dobrzycki, tylko nie do nas! Wywalić w końcu tamtych, co mieszają od czasów awansu do ekstraklasy. I normalnie przygotować obecnych piłkarzy do nowego sezonu, wybulić kasę na sztab trenerski, a nie kolejnego wizjonera, toż Jagiellonia wpadła w kryzys, bo zamiast mistrza próbować zdobyć, to zawodników wyprzedała w trakcie sezonu, co minął, gdzie sens i logika?

Noran
10 dni temu

Spróbuję jeszcze raz, bo widzę, że nie ma mojego, a przecież nic złego w komentarzu nie ma.

Panie Robercie Dobrzycki, tylko nie do nas! Wywalić w końcu tamtych, co mieszają od czasów awansu do ekstraklasy. I normalnie przygotować obecnych piłkarzy do nowego sezonu, wybulić kasę na sztab trenerski, a nie kolejnego wizjonera, toż Jagiellonia wpadła w kryzys, bo zamiast mistrza próbować zdobyć, to zawodników wyprzedała w trakcie sezonu, co minął, gdzie sens i logika?

47
0
Would love your thoughts, please comment.x