Miasto dołoży do budowy boiska treningowego

7 czerwca 2024, 16:39 | Autor:

Bardzo dobre wieści przekazała nam właśnie strona oficjalna widzew.com. Miasto Łódź przyjęło autopoprawkę do dofinansowań budowy boiska treningowego przy „Sercu Łodzi”.

Przypomnijmy, iż przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i wybudowanie nowego boiska z podgrzewaną murawą naturalną o powierzchni pola gry 105 x 68 metrów, zlokalizowanego na działce przy al. Piłsudskiego 138 w miejscu części istniejącego parkingu do likwidacji.

Wykonawca musi również wybudować nowy mur oporowy, przebudować sieć ciepłowniczą, instalację oświetleniową, dojazd do ulicy Sępiej, a także parking na 20-50 miejsc. Nowe boisko będzie miało podgrzewaną murawę w oparciu o instalację na bazie glikolu, a także nawadnianie.

W budżecie została zaplanowana kwota 4 622 700 złotych brutto. Do przetargu stanęły dwie firmy – Dropservice Sp. J. oraz Interhall Sp. z o. o. Obie niestety nie mieściły się w budżecie. Urząd zdecydował się negocjować cenę z wykonawcami. Do negocjacji przystąpiła tylko jedna firma – Dropservice z kwotą 9 700 000. Zeszła z ceny 200.000 złotych, więc brakowało wciąż ponad 5 milionów złotych.

Dzisiaj okazało się, że Miasto Łódź zamierza dołożyć brakującą kwotę. Termin wykonania zamówienia został określony na 13 miesięcy od podpisania umowy, jednak nie później niż do 30 czerwca 2025 roku. Oznacza to, że przed rozpoczęciem sezonu 2025/2026 Widzew będzie dysponował nowym boiskiem treningowym.

Subskrybuj
Powiadom o
29 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
16 dni temu

To boisko powinno być oddane w dniu 18 03 2017!!!

Bartek
Odpowiedź do  Piotr
16 dni temu

Zamiast się cieszyć, najlepiej narzekać. Brawo.

Polska
Odpowiedź do  Bartek
16 dni temu

a jeśli ta decyzja blokuje rozbudowę stadionu?

tomgru1910
Odpowiedź do  Polska
14 dni temu

nikt nie będzie rozbudowywać stadionu, bo to koszt co najmniej 100 mln zł. Rozbudowana mogłaby być jedynie trybuna wschodnia i to pod warunkiem budowy parkingu podziemnego pod trybuną, co zwiększy koszty. Należałoby też całkowicie zmienić konstrukcje dachu by zachować jakąś spójność bryły budynku, bo inaczej tylko zeszpecimy stadion jedną wystająca trybuną. Dochodzi jeszcze kwestia utraty dochodu przez klub w związku z zamknięciem trybuny wschodniej na czas rozbudowy (czyli na 2 lata). Zwiększenie stadionu o 5 tys miejsc jest nieekonomiczne, zwłaszcza, że ten sam dodatkowy dochód można uzyskać poprzez zwiększenie cen biletów i karnetów o 20-25% (a im mniejszy stadion tym… Czytaj więcej »

R2r
16 dni temu

Prawidłowo. Wizytówka Łodzi, musi rozwijać bazę treningową, aby jeszcze skuteczniej promować Miasto i region

PKS
Odpowiedź do  R2r
15 dni temu

boisko treningowe z podgrzewana murawa to wymog licencyjny!

Jazz1910
16 dni temu

Brawo!

Sarenka
16 dni temu

Powiem szczerze, nie znam się na przepychankach na linii miasto – klub, ale wiem (z tego, co piszą m.in. na tym forum) że miasto nas „nie lubi”, ale taki ukłon w kierunku Widzewa to naprawdę jest duża sprawa. Super informacja i może trochę mniej będzie się „jechało” na HZ. Pewnie zostanę oświecony w tej kwestii, ale spoko, czemu nie. Grunt, że będziemy mieli to boisko! :-)

PKS
Odpowiedź do  Sarenka
15 dni temu

PREZCIEZ TO BOISKO TO WYMOG LICENCYJNY WIEC MUSIELI DAC BO PRZECIEZ WIEKSZA CZESC MIASTO DOSTALO NA TO Z MINISTERTWA!

carlo1910
Odpowiedź do  Sarenka
15 dni temu

Często przed jakimiś wyborami tak władze robią licząc na lepszy wynik. W niedzielę wybory do Europarlamentu!

Oksymoron
16 dni temu

I to jest wiadomosc dnia, internet znow zaplonal.

Rafson
16 dni temu

Świetna wiadomość

Rts
16 dni temu

Brawo miasto jesteśmy waszą wizytówka w całej Polsce dziękujemy

Włochaty Zenek
16 dni temu

W latach 80. i 90. ubiegłego stulecia piłkarze Widzewa trenowali na zwykłym boisku bez żadnych bajerów i potrafili mimo tego nieźle zaprezentować się w europejskich pucharach, a teraz trzeba im budować specjalny ośrodek treningowy za ciężko zarobione pieniądze podatnika, żeby mogli walczyć o utrzymanie albo przy dobrym wietrze o środek tabeli. Chichot losu.

Akte
Odpowiedź do  Włochaty Zenek
16 dni temu

U Panie kiedyś to były czasy… teraz to nima czasów

Rafał
Odpowiedź do  Włochaty Zenek
16 dni temu

Ale ty zdajesz sobie sprawy że świat idzie do przodu? Tak naprawdę piłkarze grający w latach 80 i 70tych w dzisiejszych czasach nie mieli by czego szukać w profesjonalnej piłce…

olo
Odpowiedź do  Rafał
16 dni temu

kiedyś nosiło się onuce a teraz skarpetki

mhcmc
Odpowiedź do  Włochaty Zenek
15 dni temu

A ty zapewne korzystasz z telefonu z klapką. Przede wszystkim miasto dofinansuje, a nie sfinansuje ten projekt z środków jakie ma przeznaczone na tego typu inwestycje. Ponadto boisko treningowe zostanie wybudowane z myślą o klubie, o rozbudowie infrastruktury, co nie jest czymś nadzwyczajnym w dzisiejszych czasach. Co do celów Widzewa na przyszły sezon o nie się nie martw. Martw się o to w jakim składzie i na jakim poziomie będzie grać zespół z okolic dworca Łódź Kaliska w pierwszej lidze.

Nowy1910
Odpowiedź do  Włochaty Zenek
15 dni temu

W latach 80 – 90 nie każdy miał dostęp do „telekomunikacji” taki prosty przykład.
W tych samych latach idąc do pracy w fabryce byłeś narażony na choćby pylice i po kostki w kurzu, dzisiaj idziesz do pracy … dostajesz komórkę, laptop oraz czyste i zadbane miejsce pracy.
To do cholery dlaczego nasi piłkarze mają „pracować” w latach 80 – 90??
Kogo ściągniesz do klubu, jeśli inni mają bazy na miarę czasu w którym żyjemy?
Trącasz mi zatorowym bólem dupki.
A mnie cieszy, wszystko co dobrego dzieje się przy Widzewie.

PKS
16 dni temu

COS TUTAJ SIE NIE SKLEJA BO NA TO BOISKO DAŁO KASE TEZ MINISTERSTWO SPORTU!

Last edited 16 dni temu by PKS
KAL
16 dni temu

Ha,ha kiełbasa wyborcza.

mhcmc
Odpowiedź do  KAL
16 dni temu

Żal ci cztery litery ściska? W końcu do kogoś dotarło, że najlepszą wizytówką Łodzi jeśli chodzi o piłkę nożną jest Widzew Łódź

Tomek
16 dni temu

Ogólnie to bardzo dobrze dla Nas,ake jest juz podkladka żeby koleżanką z za torów teraz sypiać trochę grosza bo u nich bida z nędzą przez aleji chujni pędzą…

urek
16 dni temu

Te wybory ratują nam miejsce do treningu

urek
16 dni temu

Te wybory ratują nam miejsce do treningu :D

Trebor
15 dni temu

ogłosili to pod wybory, pelikany łykną, zagłosują, a potem projekt się „opóźni”

Dariusz
Odpowiedź do  Trebor
15 dni temu

A co z zarośniętym boiskiem przy NiciarnianejTam Mona by zrobić boisko z .

PKS
15 dni temu

Ministerstwo Sportu ogłosiło rozstrzygnięcie „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022”, który jest komponentem infrastrukturalnym Programu Wsparcia Mistrzów. Celem „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej – edycja 2022” jest rozwój infrastruktury piłkarskiej klubów Ekstraklasy oraz I ligi, a w opublikowanej liście inwestycji przedstawiono wstępnie zakwalifikowanych do dofinansowania. Wśród nich znalazło się Miasto Łódź jako wnioskodawca, który wraz z Widzew Łódź S.A. przygotował niezbędną dokumentację. Po ocenie wspólnego wniosku Miasta i Widzewa, Ministerstwo przewidziało dotację w wysokości 5 972 080 zł.  Pieniądze uzyskane z Ministerstwa Sportu zostaną przeznaczone na modernizację istniejącego boiska sztucznego oraz wymianę nawierzchni z naturalnej na sztuczną w ośrodku szkoleniowym przy ulicy… Czytaj więcej »

Włodi
13 dni temu

A co z parkingiem ? Już teraz jest problem ze znalezieniem wolnego miejsca, coś wiadomo w tym temacie ?

29
0
Would love your thoughts, please comment.x