Młodzi widzewiacy oficjalnie wypożyczeni

11 sierpnia 2018, 10:14 | Autor:

Oprócz piłkarzy, znajdujących się w kadrze pierwszego zespołu Widzewa, z klubem związani są też inni gracze. Jak poinformowała oficjalna strona widzew.com, kilku z nich następny sezon spędzi na wypożyczeniach.Najwięcej piłkarzy grać będzie w występującym w IV lidze KS Kutno. Dołączą do niego Artur AmrozińskiGrzegorz BrochockiKrystian Marcioch Konrad Reszka. Ciekawa jest sytuacja zwłaszcza tego ostatniego, z którym latem Widzew nie przedłużył kontraktu, jednak bramkarz podpisał deklarację amatora, na mocy której formalnie wciąż jest piłkarzem łódzkiego klubu.

W Kutnie pozostanie też dwóch innych zawodników, którzy już wcześniej grali w tej drużynie, a teraz ich wypożyczenia zostały przedłużone. Mowa o Adrianie Kralkowskim Kamilu Wielgusie. Łącznie zatem, trener Dominik Tomczak będzie miał do dyspozycji aż sześciu widzewiaków! Jakiś czas temu rozmawialiśmy z nim na ten temat, a wywiad można przeczytać TUTAJ.

Poziom niżej zszedł za to Kacper Pipczyński, który w przeszłości zdążył już zadebiutować w pierwszej drużynie Widzewa. Przyszły sezon spędzi on w Jutrzence Warta. Jeżeli jednak w łódzkim klubie zajdzie taka potrzeba, to już po rundzie jesiennej będzie mógł zostać ściągnięty z powrotem. Podobna klauzula zawarta została w umowie Marciocha.

Na wypożyczeniu przebywa też oczywiście Michał Przybylski. Młody pomocnik świetnie wkomponował się w drużynę i najpierw dobrze spisał się w dwumeczu Ligi EuropyBesiktasem, a później, w ligowym debiucie, zdobył bramkę. Wczoraj zagrał w lidze po raz drugi, ale tym razem już nie wpisał się na listę strzelców. On zostanie na Wyspach Owczych tylko do końca jesieni.


Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x