Młodzi widzewiacy oficjalnie wypożyczeni
11 sierpnia 2018, 10:14 | Autor: Kamil
Oprócz piłkarzy, znajdujących się w kadrze pierwszego zespołu Widzewa, z klubem związani są też inni gracze. Jak poinformowała oficjalna strona widzew.com, kilku z nich następny sezon spędzi na wypożyczeniach.
Najwięcej piłkarzy grać będzie w występującym w IV lidze KS Kutno. Dołączą do niego Artur Amroziński, Grzegorz Brochocki, Krystian Marcioch i Konrad Reszka. Ciekawa jest sytuacja zwłaszcza tego ostatniego, z którym latem Widzew nie przedłużył kontraktu, jednak bramkarz podpisał deklarację amatora, na mocy której formalnie wciąż jest piłkarzem łódzkiego klubu.
W Kutnie pozostanie też dwóch innych zawodników, którzy już wcześniej grali w tej drużynie, a teraz ich wypożyczenia zostały przedłużone. Mowa o Adrianie Kralkowskim i Kamilu Wielgusie. Łącznie zatem, trener Dominik Tomczak będzie miał do dyspozycji aż sześciu widzewiaków! Jakiś czas temu rozmawialiśmy z nim na ten temat, a wywiad można przeczytać TUTAJ.
Poziom niżej zszedł za to Kacper Pipczyński, który w przeszłości zdążył już zadebiutować w pierwszej drużynie Widzewa. Przyszły sezon spędzi on w Jutrzence Warta. Jeżeli jednak w łódzkim klubie zajdzie taka potrzeba, to już po rundzie jesiennej będzie mógł zostać ściągnięty z powrotem. Podobna klauzula zawarta została w umowie Marciocha.
Na wypożyczeniu przebywa też oczywiście Michał Przybylski. Młody pomocnik świetnie wkomponował się w drużynę i najpierw dobrze spisał się w dwumeczu Ligi Europy z Besiktasem, a później, w ligowym debiucie, zdobył bramkę. Wczoraj zagrał w lidze po raz drugi, ale tym razem już nie wpisał się na listę strzelców. On zostanie na Wyspach Owczych tylko do końca jesieni.







Lech Poznań
Legia Warszawa
Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin
Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok
Widzew Łódź
Śląsk Wrocław
Wisła Płock
GKS Katowice
Zagłębie Lubin
Radomiak Radom
Piast Gliwice
Cracovia
Korona Kielce
Motor Lublin
Raków Częstochowa
Wieczysta Kraków 
Świt Nowy Dwór Maz.
Pelikan Łowicz
Wisła II Płock
KTS Weszło Warszawa
Wigry Suwałki
Jagiellonia II Białystok
Widzew II Łódź
Mazovia Mińsk Maz.
Olimpia Elbląg
Olimpia Zambrów
Mławianka Mława
Warta Sieradz
Ząbkovia Ząbki
Lechia Tomaszów Maz.
ŁKS Łomża
ŁKS II Łódź
Polonia Lidzbark Warm.
KS CK Troszyn